To ogłoszenie brzmi jak żart, ale problem jest poważny. Co mieszkańcy bloków wyrzucają przez okna?

Na warszawskim osiedlu Zielone Zacisze ktoś ostrzega przed butelkami z moczem wyrzucanymi przez okno.
Na warszawskim osiedlu Zielone Zacisze ktoś ostrzega przed butelkami z moczem wyrzucanymi przez okno. Fot. Piotr Bernaś / Agencja Gazeta
Mieszkańcy osiedla "Zielone Zacisze" na warszawskim Targówku muszą uważać, żeby na głowę nie spadło im coś więcej niż tylko krople deszczu. Okazuje się, że przez okna wyrzucane są zużyte prezerwatywy, jedzenie, puste butelki po piwie, a nawet butelki z moczem. Przed tymi ostatnimi ostrzega jedna z mieszkanek osiedla.

Życie w mieście niesie za sobą pewne ryzyka i niedogodności – hałas, korki, smog... Okazuje się jednak, że niebezpieczeństwo może czaić się także pod samym domem. A właściwie – tuż za oknem. Ostrzega o tym jedna z mieszkanek osiedla "Zielone Zacisze" na warszawskim Targówku.

"Uwaga! Mamy sąsiada, który wyrzuca przez okno butelki z moczem (wypełnione moczem). Proszę uważać, bo nie wiadomo, co komu spadnie na głowę" – brzmi treść ogłoszenia, jakie zawisło na osiedlu. Szybko trafiło do sieci, gdzie wywołało prawdziwą lawinę postów. Mieszkańcy na wyrywki podają przykłady, co jeszcze mieszkańcy Targówka czy Bródna wyrzucali przez okno. Były to puste butelki po piwie, prezerwatywy, jedzenie, niedopałki papierosów czy brudne podpaski. "Kilka dni temu starsza pani na Chodeckiej wylała przez okno z pierwszego piętra garnek wymiocin. Przechodziłam akurat z dzieckiem obok. Zwróciłam uwagę... To zamknęła okno" – napisała w komentarzu mieszkanka jednego z warszawskich osiedli.

źródło: metrowarszawa.gazeta.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...