Nowy sondaż pokazuje, że PiS zaczyna potykać się o własne nogi. Po raz pierwszy zbadano siłę koalicji PO i Nowoczesnej

Platforma Obywatelska zleciła sondaż poparcia partii politycznych. Spada PiS, wzrasta Kukiz'15. Pierwszy raz uwzględniono koalicję PO i Nowoczesnej.
Platforma Obywatelska zleciła sondaż poparcia partii politycznych. Spada PiS, wzrasta Kukiz'15. Pierwszy raz uwzględniono koalicję PO i Nowoczesnej. Fot. Krzysztof Hadrian/Agencja Gazeta
Spada poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości, wzrasta dla Kukiz'15 – to najważniejsze wnioski z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez pracownię Kantar Public dla Platformy Obywatelskiej. Po raz pierwszy, w badaniu uwzględniono koalicję PO i Nowoczesnej. Dla tego obozu też są dobre wieści.

Nowy sondaż pokazuje, że poparcie dla partii Jarosława Kaczyńskiego wynosi 34 proc. Na konkurencyjną dla "dobrej zmiany" populistyczną formację Pawła Kukiza swój głos oddałoby 12 proc. Polaków. Po raz pierwszy w sondażu pojawiło się natomiast pytanie o koalicję Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. Na połączone partie opozycyjne zagłosowałoby 27 proc. wyborców.
Pod progiem wyborczym znalazłyby się: Razem, SLD i PSL (po 4 proc. poparcia) oraz Wolność (1 proc. poparcia). To kolejny sondaż, gdzie poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości spadło poniżej 40 proc. Natomiast wynik koalicji PO i Nowoczesnej zaczyna przywracać opozycji nadzieję na stoczenie przynajmniej wyrównanego pojedynku wyborczego z "dobrą zmianą".
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...