Pod Krakowem powstaje osiedle tylko dla wierzących. Działkę pod domy znaleziono "dzięki modlitwie"

"Osiedle Fatimskie" to pomysł Andrzeja Sobczyka, producenta i dystrybutora filmów religijnych w Polsce.
"Osiedle Fatimskie" to pomysł Andrzeja Sobczyka, producenta i dystrybutora filmów religijnych w Polsce. Fot. Osiedlefatimskie.pl
Położona 11 km od południowej granicy Krakowa wieś Krzywaczka będzie mogła pochwalić się enklawą przeznaczoną wyłącznie dla katolików. "Osiedle Fatimskie" to inwestycja Andrzeja Sobczyka, znanego producenta i dystrybutora filmów chrześcijańskich w Polsce ze Stowarzyszenia Rafael. Wszystkie domy zdążyły już znaleźć chętnych.

Jak powiedział pomysłodawca, cytowany przez portal KRKNews.pl, na pomysł stworzenia "świętego osiedla" wpadł już w czasach młodości. Dodał również, że sam początek inwestycji był "boski", bowiem działkę o powierzchni 3 ha pod osiedle udało się znaleźć dzięki modlitwie wielu osób.

– Tę inwestycję oddaliśmy w Boże ręce i mamy nadzieję, że rozwinie się ona we właściwym kierunku, zgodnie z pragnieniami serc ludzi, mających podobne wartości – powiedział Sobczyk w rozmowie z Katolicką Agencją Informacyjną.

Jak można przeczytać na stronie inwestora, "'Osiedle Fatimskie' powstaje z myślą o tych, którzy marzą nie tylko o pięknym domu i jego otoczeniu. Jest ono dla tych, którzy chcą stworzyć dom, którego sercem są szczęśliwi ludzie polegający na Bogu, który jest ich inspiracją, wsparciem i bezpieczeństwem".

Pierwszy etap inwestycji to 6 domów jednorodzinnych, o powierzchni od 223 do 296 mkw. Na stronie można znaleźć opis, jak będzie wyglądała budowa. Na osiedlu pojawią się też place zabaw, boisko, kapliczka oraz park różańcowy. W chwili obecnej cztery domy posiadają już swoich nabywców, zaś dwa pozostałe zostały zarezerwowane.


Osiedla dla katolików
"Osiedle Fatimskie" nie jest pomysłem nowym. Już kilka lat temu pisaliśmy m.in. o "Osiedlu Rodzinnym", które powstało przy ul. Encyklopedycznej w Warszawie. Tak jak pomysł Sobczyka, osiedle zostało pomyślane jako idealne miejsce dla katolickich rodzin wielodzietnych. Nie dość, że jest dobrze skomunikowane, to jeszcze położone blisko kościoła i seminarium misyjnego.

Tu także chętnych nie brakowało. Rok po naszym tekście ponad 30 rodzin zdążyło zamieszkać na "Osiedlu Rodzinnym".

źródło: "krknews.pl"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...