Prognoza pogody daje nadzieję. Prawdziwa wiosna przyjdzie już w najbliższy weekend, ma być bardzo ciepło

Wszystko wskazuje na to, że wiosna przyjdzie już niedługo.
Wszystko wskazuje na to, że wiosna przyjdzie już niedługo. Fot. Jan Rusek/Agencja Gazeta
Co prawda pierwszy dzień wiosny przywitał większość naszego kraju słońcem, to jednak temperatury są jeszcze dość zimowe. Prognoza pogody pokazuje, że już w najbliższy weekend będziemy mogli poczuć wiosnę. Także na termometrach.

Po kilku słonecznych i ciepłych dniach, zima wróciła w o wiele lepszej kondycji niż była choćby w grudniu czy styczniu. I ma zostać z nami do piątku. Do tego czasu możemy się spodziewać opadów śniegu i marznącego deszczu. Do tego temperatury od -1 na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu do 5 stopni Celsjusza w Zachodniopomorskim i silny wiatr nie rozpieszczają, skłaniając raczej do pozostania w domach. Wszystko ma się zmienić jednak w najbliższy weekend.
W sobotę ma świecić piękne słońce. Temperatura będzie się wahać od 3 st. C na Podkarpaciu, 7 st. C w centrum kraju, do 9 st. C na Pomorzu. Na sile straci także wiatr. W niedzielę będzie jeszcze lepiej – termometry wskażą od 6 st. C na wschodzie, przez 9 st. C w centrum Polski, do 11 st. C na południowych-zachodzie kraju. Nie pozostało nic innego jak zaplanować długi spacer. Przydałoby się już dokonać przeglądu i przygotowania rowerów do sezonu. Mogą się przydać.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...