Opowiadanie twórcy "Gry o tron" zekranizowane na Netflixie. Zamiast zamków i smoków mamy kosmos i sztuczną inteligencję

Nowa adaptacja opowiada George'a R. R. Martina zapowiada się na emocjonujący horror science-fiction łączący "Obcego" i "2001: Odyseję kosmiczną"
Nowa adaptacja opowiada George'a R. R. Martina zapowiada się na emocjonujący horror science-fiction łączący "Obcego" i "2001: Odyseję kosmiczną" Fot. kadr z serialu "Nightflyers"
George R. R. Martin jest przede wszystkim znany jako twórca sagi "Pieśni lodu i ognia", którą ekranizuje stacja HBO pod tytułem "Gra o tron". Pisarz ma jednak na koncie także opowiadanie z gatunku horroru science-fiction, którego adaptacja niedługo trafi na popularną internetową wypożyczalnię Netflix. Właśnie w sieci pojawił się zwiastun serialu "Nightflyers".


Akcja "Nightflyers" toczy się w przyszłości. Jest rok 2093 i nadciąga zagłada. Zespół naukowców wyrusza w wyprawę najnowocześniejszym statkiem w galaktyce - Nightflyerem - w celu przechwycenia tajemniczego obcego pojazdu kosmicznego, który może okazać się ich jedynym ratunkiem. Kiedy załoga zbliża się do celu odkrywa, że statek jest tak naprawdę sztuczną inteligencją, która wydaje się kierować ich do śmiertelnego niebezpieczeństwa kryjącego się daleko w mrocznej przestrzeni kosmicznej.
W Polsce książka ukazała się pod tytułem "Wędrowcy" i jest mało znana, bo była trudno dostępna. Wydana w 1985 roku w małym nakładzie mikropowieść funkcjonowała raczej w "trzecim obiegu". Czekamy więc na nowe, legalne wydanie.
Gretchen Mol (“Zakazane imperium") wystąpi w serialu jako dr Agatha Matheson. U jej boku pojawią się: Eoin Macken (“The Night Shift”) jako Karl D’Branin, David Ajala ("Szybcy i Wściekli 6”) jako Roy Eris, Sam Strike (“EastEnders”) jako Thale, Maya Eshet (“Teen Wolf: Nastoletni wilkołak”) jako Lommie, Angus Sampson (“Fargo”) jako Rowan, Jodie Turner-Smith (“Ostatni okręt") jako Melantha Jhirl oraz Brían F. O'Byrne (“Za wszelką cenę”) jako Auggie.
I jeszcze ciekawostka. Horror Martina miał już filmową adaptację w Polsce znaną (?) jako "Nocni najeźdźcy".
Jak wypadnie nowa ekranizacja? Przekonamy się pod koniec tego roku. "Nightflyers" będziemy mogli obejrzeć na Netflixie, ale producentem jest stacja SyFy, która ma na koncie serial "The Expanse" nazywany przez widzów... "Grą o tron w kosmosie".
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...