Nie zdziw się, jeśli w sklepie nie kupisz... soku grejpfrutowego. Wiemy dlaczego znikają

Dlaczego sok grepfrutowy zniknął ze sklepów?
Dlaczego sok grepfrutowy zniknął ze sklepów? Fot. Albert Zawada / AG
Część osób zwróciła już uwagę, że w sklepach spożywczych, także w popularnych dyskontach, można zauważyć brak soku grejpfrutowego. Okazuje się, że to nie przypadek. O powodach zniknięcia tego soku z półek pisze Wirtualna Polska.


WP powołuje się na historię użytkowniczki Wykopu, która zwróciła uwagę na brak soku grejpfrutowego. Napisała, że nie ma go zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i na stronach producentów soku. Zniknął m.in. ze strony Tymbarku, a także Frisco.pl, gdzie możemy przeczytać, że "produkt został wycofany". To samo na etesco.pl.

W czym problem? Okazuje się, ze to wcale nie przesada. – Już w listopadzie było wiadomo, że z produkcją soków grejpfrutowych będzie problem. Przewidziane było, że w tym roku grejpfrutów będzie mniej ze względu na nieurodzaj. My póki co nie mamy problemu z ich zdobyciem i produkujemy sok tak jak zwykle – powiedział rozmówca portalu z laboratorium firmy Marwit.

Dla dużych producentów nieurodzaj może być kłopotliwy. Stąd zapewne braki na półkach. Winne są warunki pogodowe. "Porównując aktualne ceny z cenami sprzed roku, to najbardziej zdrożały grejpfruty, szczególnie te z Florydy, ze względu na niekorzystne warunki pogodowe i niższe plony" – pisało w grudniu 2017 roku Stowarzyszenie Polskie Rynki Hurtowe.


Źródło: wp.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...