Irena Eris, polska farmaceutka, to założycielka firmy, która obecnie produkuje rocznie 23 mln sztuk kosmetyków i eksportuje swoje wyroby do 60 krajów na świecie
Irena Eris, polska farmaceutka, to założycielka firmy, która obecnie produkuje rocznie 23 mln sztuk kosmetyków i eksportuje swoje wyroby do 60 krajów na świecie FOT. MACIEJ ZIENKIEWICZ / AGENCJA GAZETA
Reklama.
logo
Irena Eris, absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie i studiów doktoranckich Uniwersytetu Humboldta w Berlinie, zapragnęła stworzyć miejsce, w którym mogłaby się realizować i wytwarzać coś na bazie swojej wiedzy. Z biegiem czasu niewielka firma założona w podwarszawskim Piasecznie przekształciła się w imperium kosmetyczne z własnym Centrum Naukowo-Badawczym, instytutami kosmetycznymi i luksusowymi hotelami spa.
Obecnie Irena Eris należy do najbogatszych kobiet w kraju. W rankingu tygodnika ''Wprost'' z 2016 zajęła 11 miejsce z majątkiem oszacowanym na 525 mln złotych. Jest laureatką takich branżowych nagród jak ''Dama biznesu dziesięciolecia'' (1999) czy ''Perły Biznesu 2003''. W swojej spółce pełni funkcję członka zarządu, a także dyrektora ds. badań i rozwoju, dzięki czemu nadal sprawuje kontrolę nad kreacją nowych wyrobów kosmetycznych.
Firma Dr Irena Eris wytwarza rocznie 23 mln sztuk kosmetyków. Oferta obejmuje kilkaset produktów. Do najbardziej znanych serii kosmetycznego giganta należy masowa marka ''Lirene'' i luksusowa marka ''Dr Irena Eris''.

Partnerem akcji #100momentów na 100-lecie niepodległości jest Kulczyk Investments. Wspólnie pokazujemy 100 gospodarczo-biznesowych wydarzeń z ostatnich 100 lat, które były istotne dla naszego kraju