Akcja antyterrorystów w Poznaniu. Ulica zablokowana, mieszkańcy ewakuowani

Policjanci nie udzielają zbyt wielu szczegółów.
Policjanci nie udzielają zbyt wielu szczegółów. Fot. Dariusz Borowicz / Agencja Gazeta
W Poznaniu w jednym z bloków zabarykadował się mężczyzna, który może być uzbrojony. Funkcjonariusze zablokowali cąłą ulicę Inflancką, ponadto mieszkańcy zostali ewakuowani – podaje RMF FM. Na miejscu pojawił się też oddział antyterrorystyczny. W końcu po wielu godzinach mężczyzna poddał się i został wyprowadzony.

Według informacji stacji radiowej mężczyzna, który zabarykadował się w mieszkaniu, wcześniej pokłócił się z bliską osobą. Wiadomo, że akcja trwa od piątkowego wieczora. Są prowadzone działania, mogą być tam utrudnienia w ruchu – mówił Piotr Garstka z wielkopolskiej policji .

Mieszkańcy zostali ewakuowani już wczoraj. Część z nich miała spędzić noc w podstawionym autobusie. Praktycznie wszyscy są już u swoich rodzin lub znajomych.

Aktualizacja: mężczyzna w końcu po wielogodzinnej akcji i wizycie negocjatora poddał się. Został wyprowadzony. Był to 34-letni mężczyzna, za którym wydano list gończy. Przez ostatnie 10 lat był wielokrotnie notowany – choćby za oszustwa, napad czy przestępstwa narkotykowe.

źródło: rmf24.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...