Czołg z demobilu? Jasne! Armia otworzy sklep internetowy oraz portal aukcyjny

Tak wygląda asortyment sklepu AMW w Poznaniu. Już niedługo tego typu przedmioty będą dostępne do kupienia w sieci.
Tak wygląda asortyment sklepu AMW w Poznaniu. Już niedługo tego typu przedmioty będą dostępne do kupienia w sieci. Fot. Archiwum AMW
Ciepłe kalesony, kombinezon lotniczy, menażka, a może hełm? To znajdzie się między innymi w asortymencie sklepu internetowego Agencji Mienia Wojskowego. AWM otworzy też portal aukcyjny, na który trafi także większy sprzęt wojskowy.

Już niedługo dziecięce marzenia wielu Polaków o własnym mundurze i wojskowych kamaszach mogą się urzeczywistnić. Wszystko za sprawą planów Agencji Mienia Wojskowego, która chce otworzyć swój sklep internetowy. Dlaczego? Jak możemy przeczytać w podsumowaniu na stronie internetowej Agencji, pozwoli to na stworzenie dodatkowego kanału sprzedaży mienia ruchomego i umożliwi dotarcie do nowych klientów zainteresowanych sprzętem i powojskowym wyposażeniem.

Według "Polski Zbrojnej" serwis ze sklepem ma powstać w drugiej połowie roku, a portal aukcyjny do końca 2018 roku. W asortymencie tego pierwszego znajdzie się przede wszystkim drobny sprzęt i wyposażenie, którego zakup nie wymaga koncesji jak: wyposażenie kuchni polowej, sprzęt sportowy, latarki kieszonkowe, śpiwory, kanistry, zasobniki, plecaki oraz elementy umundorowania takie jak hełmy, rogatywki, furażerki, czy szalo-kominiarki.

Natomiast na portal aukcyjny trafiać będzie sprzęt, na posiadanie którego nie jest wymagana koncesja oraz wyposażenie będące przedmiotem przetargów prowadzonych przez oddziały terenowe AMW.
Małgorzata Weber, rzeczniczka AMW

W pierwszej kolejności planujemy wystawiać do sprzedaży te towary, na które jest największy popyt. W drodze licytacji będzie można stać się właścicielem powojskowych pojazdów, przyczep, sprzętu inżynieryjnego, urządzeń warsztatowych.

"Polska Zbrojna"
Pieniądze ze sprzedaży powojskowego mienia Agencja Mienia Wojskowego przekazuje na Fundusz Modernizacji Sił Zbrojnych RP. Na razie nie podano jeszcze cen sprzętu, który w drugiej połowie roku na pojawić się w sklepie internetowym AMW.


źródło: "Polska Zbrojna"
Trwa ładowanie komentarzy...