Młody polski ksiądz miał stworzyć plantację marihuany. Służby chciały zatuszować sprawę?

Ksiądz w Gorzowie Wielkopolskim miał stworzyć profesjonalną plantację marihuany.
Ksiądz w Gorzowie Wielkopolskim miał stworzyć profesjonalną plantację marihuany. 123RF/zdjęcie seryjne
Ksiądz na plebanii przy ul. Gwiaździstej w Gorzowie miał stworzyć profesjonalną plantację marihuany. Odkryli ją policjanci pod koniec marca – ustaliła nieoficjalnie "Gazeta Wyborcza". Dziennikarz "GW" twierdzi, że informację zweryfikował w trzech niezależnych źródłach. Jednak sam odniósł wrażenie, że służby robią wszystko, by sprawa nie wyszła na jaw przed Wielkanocą.

Wikary z Gorzowa kupował w sklepie internetowym produkty potrzebne do uprawy marihuany. Nie wiedział, że strona ta znajduje się pod obserwacją policji. Funkcjonariusze czekali na to, co ksiądz zrobi z zakupami, po czym niezapowiedzianie wpadli do jego pokoju. Znaleźli ciastka z marihuaną.

Gorzowscy policjanci śledzili wikarego od kilku miesięcy. Prokuratura nie chce udzielać informacji w sprawie. – Mogę jedynie potwierdzić, że w marcu doszło do zatrzymania księdza. Ze względu na dobro śledztwa, nie mogę zdradzać szczegółów dotyczących sprawy – powiedział rzecznik prokuratury w Gorzowie.

"MARYŚKA" NA PLEBANII? Młody ksiądz na plebanii przy ul. Gwiaździstej w Gorzowie miał stworzyć profesjonalną plantację...

Opublikowany przez Siałkowski pisze z sądu 3 kwietnia 2018
Proboszcz parafii w rozmowie z "GW" powiedział, że nie może mówić o sprawie. Według nieoficjalnych informacji portalu gorzowianin.com ksiądz nie będzie już pracował w parafii przy ul. Gwiaździstej. Może natomiast zostać przeniesiony do innej.

źródło: "Gazeta Wyborcza"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
WOJCIECH SADURSKIWOJCIECH SADURSKI

"Oskarżenie przez TVPiS jest potężnym przyznaniem się do bezradności argumentacyjnej...". Jak podały media, znalazłem się w znakomitym gronie osób, które TVPiS zamierza ścigać karnie za opinie, dotyczące związku między uprawianą przez tę telewizję propagandą a stworzeniem atmosfery, sprzyjającej mordowi w Gdańsku...

"Jesteście wypier****". [b]Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP[/b]
POLECAMY

"Jesteście wypier****". Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP

[b]Owsiak nie puści tego płazem TVP. [/b]"Przez dwa lata to były programy nienawiści"

Owsiak nie puści tego płazem TVP. "Przez dwa lata to były programy nienawiści"