"J**ał was pies, naplują na was wnuki". Pracownik IPN wpadł w szał na spotkaniu z mieszkańcami małej miejscowości

Spotkanie w miejscowości Czarne zakończyło się wielką awanturą.
Spotkanie w miejscowości Czarne zakończyło się wielką awanturą. Fot. facebook.com/osrodek.monitorowania
Wydawało się, że widzieliśmy już wszystko, ale tak żenujące zachowania zdarzają się naprawdę rzadko. W niewielkiej miejscowości Czarne pracownik Biura Edukacji Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku Piotr Szubarczyk po prostu wpadł w szał. A wszystko dlatego, że niektórzy ze zgromadzonych mieli inne zdanie niż on w sprawie Żołnierzy Wyklętych.

Sprawę nagłośnił Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który zamieścił na swoim Facebooku nagranie z "popisem" Piotra Szubarczyka. Zaczęło się od tego, że pracownikowi IPN nie spodobało się, że ktoś w trakcie spotkania negował zasadność wystawienia pomnika Żołnierzy Wyklętych. Zwracano uwagę m.in. na zbrodnie na ludności cywilnej dokonane przez Zygmunta Szendzielarza "Łupaszkę". Szczególnie przypominał o tym – według serwisu czarne.naszemiasto.pl – emerytowany nauczyciel historii.

I wtedy Szubarczyk nie wytrzymał. – Proszę pana, co to za głupoty pan opowiada. Niech pan przeczyta rozkaz, albo niech pan się przymknie. Pan łże! Pan łże jak pies! Pan kłamie! Generał Okulicki nie powiedział, że nie należy rozlewać bratniej krwi! (...) Panie, przeczytaj pan ten rozkaz do cholery! – gorączkował się.

I było potem tylko gorzej. Szubarczyk nie pozwolił mieszkańcowi dokończyć swojej wypowiedzi, wykpiwał go, a nawet odśpiewał "Świętą Wojnę", czyli radziecką pieśń z okresu II wojny światowej.
Skandaliczne zachowanie pracownika IPN

„SWOŁOCZ, KANALIE, JEBAŁ WAS PIES!” – PRACOWNIK IPN DO UCZESTNIKÓW SPOTKANIA Tak określił mieszkańców miejscowości Czarne Piotr Szubarczyk z Biura Edukacji Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku. Nie spodobało mu się, że podczas spotkania ośmielili się negować zasadność wystawienia pomnika „Wyklętych”. Podnosili min. kwestię zbrodni na ludności cywilnej dokonanych przez Zygmunta Szendzielarza „Łupaszkę”. „Przymknij się, do cholery!” – krzyczał Szubarczyk do Benedykta Lipskiego, emerytowanego nauczyciela z Czarnego. Pracownik IPN nie pozwalał mu skończyć swojej wypowiedzi, wykpiwał, śpiewał hymn rosyjski (sic!), a wreszcie stwierdził, że Żydzi nie byli dla Polaków „bratnią krwią”. Dodatkowo pracownik IPN skomentował spotkanie publicznym wpisem, w którym określał mieszkańców Czarnego, którzy nie zgadzali się z nim: „wyjątkowa swołocz, tchórzliwe kanale”. I zakończył: „Jebał was pies! I tak Polska wygra tę batalię, a na was naplują kiedyś wasze wnuki”. Ośrodek składa skargę na zachowanie Piotra Szubarczyka do prezesa IPN. Nie wnikamy w merytoryczną zawartość wypowiedzi i spory historyczne. Jednak sposób zachowania Piotra Szubarczyka nie licuje z powagą urzędnika państwowego. ____ Jeśli popierasz nasze działania możesz dokonać wpłaty darowizny na poniższe dane. Finansujemy działalność jedynie z prywatnych środków: PayPal i karta płatnicza: https://www.omzrik.pl/donacja Dane do przelewu: Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych ul Górczewska 53 01-401 Warszawa nr konta 19 2490 0005 0000 4520 8435 8540 tytuł : "darowizna na działalność statutową" IBAN : PL19249000050000452084358540 SWIFT: ALBPPLPW

Opublikowany przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych 9 kwietnia 2018
Uczestnicy spotkania zaczęli bronić nauczyciela. – Czy pan się dobrze czuje dzisiaj czy nie? – zapytał jeden z nich. – Doskonale się czuję! – odpowiadał pracownik IPN. – Trochę kultury, człowieku – mówił sam zaatakowany nauczyciel. Szubarczyk jednak nie odpuszczał. Po chwili wypalił, że Żydzi nie byli dla Polaków "bratnią krwią".


To jednak było za mało dla Szubarczyka. Już po spotkaniu opublikował na Facebooku wpis, w którym określił mieszkańców Czarnego "wyjątkową swołoczą" i "tchórzliwymi kanaliami". "Je**ł was pies" – podsumował i dodał, że będą na nich pluć ich wnuki. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zapowiedział skargę w tej sprawie do prezesa IPN.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...