"Nie będę leciała klasą turystyczną". Anna Maria Anders nie widzi problemu w kosztach swoich podróży

Maria Anders odpiera zarzuty ws. kosztów swoich podróży.
Maria Anders odpiera zarzuty ws. kosztów swoich podróży. Fot. Marcin Onufryjuk / Agencja Gazeta
Senator Prawa i Sprawiedliwości Anna Maria Anders odniosła się do zarzutów o horrendalne wydatki na podróże, które miały być opłacane publicznymi pieniędzmi. Na podróże pełnomocnik rządu ds. dialogu międzynarodowego wydano od stycznia 2016 roku ponad 600 tysięcy złotych – podaje TVN24. Anna Maria Anders nie widzi jednak w tym problemu.

– Jak można być pełnomocnikiem premiera do spraw dialogu międzynarodowego, siedząc przy biurku? Czy ja mam pociągiem lecieć do Stanów Zjednoczonych? – pytała Anders w rozmowie z TVN24, odnosząc się tym samym do oskarżeń o bajońskie sumy, jakie od stycznia 2016 roku wydano na podróże pani senator. Przypomnijmy, z oficjalnych dokumentów rządowych wynika, że podróże Anny Marii Anders kosztowały 611 625 złotych. Oczywiście wydano je z publicznej kasy.

– Ci, którzy mówią, że jadę do Stanów, żeby się zobaczyć z rodziną, to niech spojrzą na mapę Stanów Zjednoczonych. Mój syn służy w armii w stanie Kentucky, dom jest w Bostonie, a wizyta w stanie Nevada – jedna ze złożonych w ostatnim czasie – odbyła się cztery tysiące kilometrów od domu – podkreśliła, zaprzeczając jednocześnie, że podróżowała za ocean w celach prywatnych. Na wyjazdach pani senator skorzystać miała za to Polska.
– Ja uważam, że wyglądam bardzo dobrze na swój wiek, ale mam 67 lat. Nie będę leciała klasą turystyczną, economy class, tam i z powrotem, jak ja mam wracać do Senatu – stwierdziła Anders.

źródło: tvn24.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Nadmierna podwyżka cen prądu "społecznie niedopuszczalna".[/b] Rząd obiecuje zwracać "nadpłaty"

Nadmierna podwyżka cen prądu "społecznie niedopuszczalna". Rząd obiecuje zwracać "nadpłaty"

Zachód rezygnuje z diesli. [b]Najbardziej kopcące pojazdy masowo trafiają do Polski

Zachód rezygnuje z diesli. Najbardziej kopcące pojazdy masowo trafiają do Polski

Redakcja naTematRedakcja naTemat

Już w niedzielę wybory - najważniejsze wydarzenie polityczne od trzech lat i najważniejsze wybory samorządowe w naszym życiu. Ich wynik będzie miał wielki wpływ na to, co stanie się za rok, gdy stawką będą demokracja, państwo prawa i członkostwo Polski w UE.