Nowe obietnice PiS. Morawiecki zapowiada 300 zł na wyprawkę dla każdego dziecka w wieku szkolnym

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że partia rządząca chce zrealizować kilka nowych projektów.
Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że partia rządząca chce zrealizować kilka nowych projektów. Fot. Screen z Twittera / Prawo i Sprawiedliwość
Podczas swojego przemówienia na sobotniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości, premier Mateusz Morawiecki zapowiedział szereg nowych projektów. Wśród nich jest m.in. "Wyprawka", dzięki której dzieci do 18. roku życia będą dostawały 300 złotych przed każdym rokiem szkolnym. Na tym jednak szef rządu nie skończył.

Oprócz "Wyprawki" Mateusz Morawiecki zapowiedział, że rząd zamierza obniżyć podatek CIT z 15 proc. do 9 proc. Następnie wspomniał o projekcie "Dostępność Plus". Ma zagwarantować 23 miliardy złotych, by poprawić warunki życia seniorom i osobom niepełnosprawnym.
– Zaproponujemy minimalną emeryturę dla Pań, które urodziły przynajmniej czwórkę dzieci - oznajmił premier. Wspomniał również o "bardziej sprawiedliwym i proporcjonalnym" systemie ozusowania przedsiębiorców. – To niesprawiedliwe, że ktoś, kto ma 3 tys. przychodu, płaci taką samą składkę jak wielkie korporacje – stwierdził.

Drogi lokalne
Morawiecki zapowiedział także powołanie specjalnego funduszu, który ma wesprzeć drogi lokalne. – Przeznaczamy półtora miliarda złotych na drogi gminne i powiatowe. Na te najbardziej potrzebujące w różnych zakątkach Polski. Ale to nie wszystko. Także będzie fundusz o wysokości 5 miliardów złotych na najbliższe 18 miesięcy, także na drogi gminne i powiatowe – oznajmił.
Reakcja na obietnice PiS
Internauci szybko odnieśli się do słów Morawieckiego w mediach społecznościowych. Jeden z nich wspomniał o "niesamowicie populistycznej konwencji PiS". "W skrócie oznacza to, że za obietnice PiS - ogłoszone tylko po to, by ta partia utrzymała się u władzy - zapłacić mają wszyscy Polacy" – możemy przeczytać na Twitterze.
Trwa ładowanie komentarzy...