ONZ powołał Ministerstwo Obrony Ziemi. Polska była za. Za tą decyzją kryje się bardzo poważne zagrożenie

Przy ONZ powołano Ministerstwo Obrony Ziemi. Poza wizerunkiem nie podano danych personalnych osoby stojącej na czele tego ponadnarodowego resortu
Przy ONZ powołano Ministerstwo Obrony Ziemi. Poza wizerunkiem nie podano danych personalnych osoby stojącej na czele tego ponadnarodowego resortu
Zaskakująca wiadomość. W ostatnich dniach Organizacja Narodów Zjednoczonych powołała Ministerstwo Obrony Ziemi (MOZ). Motywy utworzenia kolejnej afiliowanej przy ONZ wyspecjalizowanej agencji nie są do końca znane. Przedstawiciele międzynarodowej instytucji tłumaczą enigmatycznie, że chodzi o szeroko rozumiane bezpieczeństwo naszej planety. Z przecieków medialnych wyłania się jednak niepokojący obraz.

Decyzja o ustanowieniu ponadnarodowego resortu została jednogłośnie podjęta przez wszystkie państwa członkowskie zasiadające w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, w tym Polskę, która od 2018 roku objęła niestałe członkostwo w tym organie. Biuro Rzecznika Prasowego Ministerstwa Spraw Zagranicznych wydało tylko lakoniczny komunikat, podkreślając, że ''Polska, kierując się troską o światowe bezpieczeństwo i solidarnością oraz rozumiejąc powagę sytuacji, musiała udzielić poparcia temu projektowi''.

Jak donosi powołujący się na poufne źródła nowojorski dziennik ''Daily Bugle'', MOZ zwróciło się z prośbą o ''konsultacje technologiczne'' do Stark Industries. Gazeta próbowała potwierdzić te informacje u kierownictwa koncernu. – Bez komentarza – odpowiedziała na pytanie dziennikarza Virgina Potts, prezes międzynarodowej korporacji, lepiej znana w mediach jako ''Pepper Potts''.
Pikanterii współpracy MOZ i SI dodaje fakt, że technologiczny gigant, znany światu z produkcji innowacyjnego źródła energii tzw. reaktora łukowego, przez wiele lat był dostawcą najnowocześniejszej broni dla armii Stanów Zjednoczonych. Obecnie koncern specjalizuje się wyłącznie w technologiach czysto obronnych. Z tego powodu w ostatnich latach amerykańskie przedsiębiorstwo padało ofiarą ataków terrorystycznych ze strony takich organizacji jak Ten Rings z Bliskiego Wschodu, a nawet nieuczciwej konkurencji z sektora przemysłowego (Advanced Idea Mechanics – słynna afera wirusa Extremis).

Najbardziej zagadkowo zabrzmiała anonimowa wypowiedź, jaką dziennikowi z Nowego Yorku udało się pozyskać od jednego z pracowników Narodowego Centrum Kosmicznego im. T'Chaki w Birnin Zana, stolicy Wakandy. – My będziemy pierwsi. On nadchodzi. Thanos nadchodzi – powiedział astrofizyk. Co miał na myśli? Nie chciał więcej zdradzić. Rządzona przez króla T'Challę Wakanda to najbogatsze państwo Afryki, uchodzące za światową kuźnię nowoczesnych technologii. Silną gospodarkę oraz polityczną niezależność zbudowało głównie na złożach wibranium, metalicznego surowca, który nie występuje nigdzie indziej na świecie.
Powołanie MOZ od razu stało się wodą na młyn dla twórców najróżniejszych teorii spiskowych. Wielu z nich do snucia swoich nieprawdopodobnych historii inspirują ostatnio badania dr. Stephena Strange'a z pracowni New York Sanctum. Były neurochirurg to w środowisku naukowym bardzo zagadkowa postać. Światu przedstawia się jako ''ekspert od metafizyki''. W jego posiadaniu rzekomo znajduje się obiekt zwany Okiem Agamotto, jeden z tzw. Kamieni Nieskończoności – niezwykłych artefaktów, których obecności na Ziemi konwencjonalna nauka nie jest w stanie do końca wyjaśnić. Zdaniem niektórych mają więc one pozaziemskie pochodzenie.


Oliwy do ognia dolał jeszcze post wrzucony na Facebooka ze zdjęciem przedstawiającym dziwaczne stworzenie i podpisem: ''Czyżby inwazja z kosmosu?''. Fotkę zamieścił znany z dużej aktywności w social media Peter Parker, 16-letni licealista z Nowego Yorku, który jak twierdzi na swoim profilu, jest tylko pośrednikiem kogoś, kto penetrując najmroczniejsze zakamarki amerykańskiej metropolii, podrzuca mu utrwalone w czasie swoich niebezpiecznych wypadów materiały. Fake? Oceńcie sami.
DONIESIENIE Z OSTATNIEJ CHWILI!
Właśnie opublikowano w sieci orędzie Ministra Obrony Ziemi, którego personalia, najprawdopodobniej ze względów bezpieczeństwa, zostały utajnione. Choć trudno w to uwierzyć, to dzieje się naprawdę. Oto początek wypowiedzi szefa niedawno powołanej w ramach ONZ międzynarodowej agencji.


Ziemianie i Ziemianki. Zwracam się do Was jako Minister Obrony Ziemi. Wróg nasz i całego wszechświata zbliżył się do naszej planety. Zwie się Thanos i zapowiedział otwarcie, że zgładzi połowę ludzkości. Wkrótce naszą planetę ogarnie chaos i bezprawie, przybierające rozmiar niespotykanej dotąd klęski. Ale jesteśmy na to gotowi. Zawsze byliśmy. Avengers powstali właśnie dla tej chwili! Jestem przekonany, że w tych krytycznych dniach udzielicie wsparcia Ministerstwu Obrony Ziemi i Avengersom, którzy zawsze pierwsi na placu boju, zawsze bohatersko ryzykujący za nas swoje życie, i tym razem będą walczyć o dobro ludzkości! Pokażmy im, że nie są sami! Pokażmy Thanosowi, że jesteśmy siłą, z którą trzeba się liczyć!

Avengers to specgrupa utworzona w maju 2012 roku na wniosek agencji międzynarodowego wywiadu S.H.I.E.L.D. (pl. Tajna Agencja Rozwoju Cybernetycznych Zastosowań Antyterrorystycznych, w skrócie T.A.R.C.Z.A). Ci, którzy na własne oczy widzieli niesamowite wyczyny członków tej formacji, posuwają się wręcz do stwierdzenia, że jest to ''jednostka nie z tego świata''. Avengers wsławili się obroną Nowego Yorku podczas tragicznego ataku w 2012 roku. Niestety ich reputację nadszarpnęła masakra w Novi Gradzie, stolicy wschodnioeuropejskiego kraju Sokovii, w 2015 roku. W 2016 doszło do rozłamu w grupie z powodu poparcia części jej członków dla ''Porozumienie Sokovii'', aktu nakładającego na Avengers większą kontrolę ONZ.

Na oficjalnej stronie MOZ można znaleźć bieżące komunikaty ministerstwa. Przedstawiciele międzynarodowej agencji przekonują, że należy śledzić pojawiające się tam monity, zanim nadciagające z kosmosu zagrożenie doprowadzi do destabilizacji światowej sieci, co jak potwierdzają eksperci, jest niestety wielce prawdopodobne. Dla własnego bezpieczeństwa należy koniecznie zastosować się do wszystkich podawanych tam zaleceń. W ramach programu ewakuacji cywili MOZ udostępniło na całym świecie, w tym Polsce, miejsca o charakterze azylu. Schrony znajdziemy m.in. w... kinach, gdzie zostaną otwarte już 26 kwietnia.

Schronienie znajdziesz w kinach
Oczywiście wszystkie opisane wydarzenia są fikcją i nie mają absolutnie żadnego pokrycia w naszej rzeczywistości. Newsy o podobnej wymyślonej treści (ten akurat zrodzony w wyobraźni wyżej podpisanego) przeczytacie w najbliższych dniach jeszcze nie raz, gdy będziecie surfować po portalach internetowych albo przeglądać media społecznościowe. Wszystko w ramach jeszcze większego podgrzania atmosfery przed i tak jedną z najgorętszych premier tego roku.
Kampania informująca o orędziu Ministerstwa Obrony Ziemi i pozaziemskim zagrożeniu dla naszej planety w postaci Thanosa jest bowiem częścią akcji promującej film ''Avengers: Wojna bez granic''. Najbardziej wyczekiwana superprodukcja filmowego uniwersum Marvela, mająca być ukoronowaniem koordynowanego od dekady najbardziej dochodowego przedsięwzięcia filmowego, wejdzie na ekrany polskich kin już 26 kwietnia.

Biorąc pod uwagę dane płynące z przedsprzedaży biletów, można przewidywać, że najnowszy obraz Marvel Studios zobaczy rekordowa liczba widzów. Jedno jest pewne – przy tak dużej frekwencji Thanos będzie miał naprawdę twardy orzech do zgryzienia, jeśli chodzi o podbój naszej ukochanej planety.

Artykuł powstał we współpracy z Disney/Marvel

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...