"Sto lat" dla Kaczyńskiego w Trzciance. Internauci wytykają: były pytania z kartek i "podstawieni" ludzie

Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas wizyty w Trzciance.
Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas wizyty w Trzciance. Fot. Screen/Twitter/Prawo i Sprawiedliwość
Prawo i Sprawiedliwość przystąpiło do szturmu, który ma zapewnić partii zwycięstwo w kolejnych wyborach. Dlatego 15 kwietnia Jarosław Kaczyński rozpoczął cykl spotkań z mieszkańcami polskich miast. Kuriozalnie wypadło jego wystąpienie w Trzciance, gdzie prezes PiS chwalił się m.in. dotychczasowymi dokonaniami rządów Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego.


Mieszkańcy Trzcianki zaśpiewali prezesowi Prawa i Sprawiedliwości "Sto lat!". – Serdecznie dziękuję. Czasem mi się zdarza, że mi śpiewają tak jak państwo. Sto lat? Nie wiem, czy się uda, obawiam się, że nie. Ale ja zawsze proszę, żeby w takim momencie wspomnieć o moim bracie, który nie dożył nawet 61 lat – powiedział prezes PiS. Kaczyński jednocześnie zdementował plotki o gorszym stanie zdrowia. – Te wszystkie opowieści, że jestem schorowany i gasnę. Ja tak się nie czuję – przekonywał zgromadzonych.

Uczestnicy spotkania mieli wiele pytań do Jarosława Kaczyńskiego, ale jak donoszą niektórzy internauci, pytania miały być czytane z kartek. Co więcej – jak twierdzą – nie pofatygowano się nawet, aby publiczność dostawała do ręki mikrofon.
A pytań było dużo. Niektóre zaskakujące.

– Kiedy nastąpi wycofanie naszego państwa z konwencji przemocy, czyli gender? – padło pytanie z sali. – Zapewniam, że póki my rządzimy, żadnych małżeństw homoseksualnych nie będzie i będziemy sobie spokojnie czekać, aż kraje Unii Europejskiej otrzeźwieją. (...) W Polsce nie ma żadnego problemu prawnej dyskryminacji kobiet – odpowiadał prezes PiS.


Inny mieszkaniec zapytał, kiedy zostanie zlikwidowana "Gazeta Wyborcza". – Oni sami dobrze nad tym pracują – odpowiedział Jarosław Kaczyński. Były też pytania o wrak tupolewa. – W tej chwili Rosja jest w takiej fazie swojej polityki, w której z całą pewnością wraku Tu-154M nam nie odda, ale myśmy sobie dali radę, został zeskanowany bliźniaczy samolot, będzie badany – odparł Kaczyński.
W internecie krążą najlepsze cytaty prezesa z tego spotkania. "Sądy zaczną działać w Polsce lepiej i skończy się ta uprzywilejowana kasta" albo "Są bardzo różne obyczaje, ja to wszystko wiem, ja naprawdę Polskę zjeździłem, jakbym był trzema kierowcami tira naraz".

Według Prawa i Sprawiedliwości w spotkaniu wzięło udział około 1000 osób. – Nasi poprzednicy u władzy, a dziś nasi przeciwnicy z opozycji, powtarzali, że wszystko jest niemożliwe. Że dobrze by było dać 500 zł na dziecko, ale to jest niewykonalne. I że w gruncie rzeczy wszystko, co jest dla społeczeństwa jest niewykonalne – mówił im Kaczyński. – Efekt jest taki, że mamy "pełną kasę" i zrealizowane wielkie kontrakty społeczne i zbrojeniowe. Krótko mówiąc, pokazaliśmy, że można. I to jest tutaj najważniejsze.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Reserved 0 0Reserved pokazuje inną twarz lat 80. Wieczorowa kolekcja bierze z nich to, co najlepsze
Cinergia 0 0Reżyser “Pokoju” i aktor z “Matriksa” przyjadą do Łodzi. Rusza festiwal Cinergia
T-mobile 0 0Zachwyciła go postać epizodyczna. Raczek o kultowym już filmie
0 0Dom Harry'ego Pottera trafił na AirBnB. Na co jeszcze czekasz?
0 0Internet stracił głowę. Baby Yoda urzeka nawet tych, którzy nie cierpią "Gwiezdnych wojen"
0 0Edycja genów to rynek wart miliardy. Opiera się na metodzie podejrzanej u bakterii
0 0Robią coś, czego bał się rząd PiS. Czesi wprowadzają podatek, który tak drażni Amerykanów
0 0Pawłowicz "uwaliła" Śmiszka na studiach? Nie, tylko... pomyliła osoby
0 0"Mam dość bycia naczelnym biurokratą". Tusk o szefowaniu EPL
0 0SN uznał protest dotyczący wyborów do Senatu! Powtórki jednak nie będzie

MOTO

0 0Gdzieś już to widziałeś. Seat Tarraco to dobre… niemieckie auto – nie licz na hiszpański temperament
0 0Ten dziwoląg da się lubić. Nowy C-HR ma przekonać tych, którzy do tej pory mówili mu "nie"