Szydło i Morawiecki robią spektakl i czytają Biblię przed kamerami. PiS walczy o wizerunek dobrych katolików

Beata Szydło i Mateusz Morawiecki wzięli udział w Narodowym Dniu Czytania Pisma Świętego.
Beata Szydło i Mateusz Morawiecki wzięli udział w Narodowym Dniu Czytania Pisma Świętego. Fot. Dawid Zuchowicz / Agencja Gazeta
Mateusz Morawiecki i generalnie wszyscy członkowie Prawa i Sprawiedliwości starają się sprawiać wrażenie gorliwie wierzących. Nie dziwi więc, że 15 kwietnia premier wziął udział w Drugim Narodowym Czytaniu Pisma Świętego, gdzie przytaczał fragmenty księgi podczas eucharystii na Wawelu. Jednak Morawiecki nie był jedynym – do czytania Biblii zapaliła się także wicepremier Beata Szydło – podaje Niezależna.pl.

Mszy świętej przewodniczył metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. Z kolei patronat honorowy nad wydarzeniem sprawował przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki i Mateusz Morawiecki. W tym roku na tapetę wzięło List św. Pawła Apostoła do Rzymian.
Czytaniem Pisma Świętego zainteresowani byli także olimpijczycy Krystyna i Grzegorz Guzik, adwokat Karolina Koszyka i kardiolog Grzegorz Fitas. Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego był transmitowany w TVP1.

źródło: Niezależna
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...