"To była ludzka zawiść". Grillujący przepędzili sportowca z jedynego miejsca, gdzie może trenować

Krystian Herba, wielokrotny mistrz Polski  w trialu rowerowym, nie ma gdzie trenować.
Krystian Herba, wielokrotny mistrz Polski w trialu rowerowym, nie ma gdzie trenować. Kadr/YouTube/Rzeszów News
Krystian Herba to wielokrotny mistrz Polski w trialu rowerowym. Na swoim koncie ma kilkanaście zdobytych wieżowców w Polsce i za granicą. Trial park na rzeszowskich Olszynkach to jedynie miejsce, gdzie może legalnie trenować. Ostatnio został jednak przepędzony przez tych, którzy chcieli... grillować.

Gdy Krystian Herba przyszedł na trening, okazał się, że w trial parku było sporo ludzi, którzy rozpalili grille, siedzieli przy ogniskach z alkoholem. Wokół walały się sterty śmieci, w tym butelki po piwie.
Sportowiec udokumentował biesiadujących na filmie na Facebooku. Wskazał na regulamin parku w Olszynkach, który wskazuje, że palenie ognisk czy grilli, a także picie alkoholu jest zabronione. Nie mógł bez przeszkód trenować, gdyż na torze byli ludzie, wydobywał się też dym. Pokazał spaloną oponę i pieniek służące do ćwiczeń.

Poprosił kobietę w ciąży, która siedziała blisko podkładów kolejowych do ćwiczeń, by się przesunęła. Ta jednak nie zgodziła się, powiedziała, że jest jej tu wygodnie. Herba próbował jej wytłumaczyć, że trial park jest miejscem przeznaczonym dla rowerów. Kobiety bronił jej partner, który pytał sportowca, jakim prawem śmie jeździć po parku rowerem.

Herba ostatecznie przeniósł się trenować kawałek dalej. – To była ludzka zawiść, podobna do tej, którą często widzimy w internecie. To nawet nie był alkohol – komentował w rozmowie z Rzeszów News. Jak mówi, rozumie ludzi, którzy przyszli odpocząć, a nie mają gdzie. Ale podaje przykład kortu tenisowego. – (…) ktoś by przyszedł i usiadł na środku, to trudno mieć pretensje do tenisistów, że chcą grać – tłumaczy. Musiał manewrować pomiędzy biesiadującymi, a także biegającymi po pniakach dziećmi. Jego zdaniem sprawę rozwiązałoby postawienie ogrodzenia, które wytyczałoby granicę pikników rodzinnych.


źródło: Rzeszów News
Trwa ładowanie komentarzy...