IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia. W dużej części kraju burze i intensywne deszcze

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami i opadami deszczu.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami i opadami deszczu. Fot. Łukasz Ogrodowczyk / Agencja Gazeta
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla kilku województw. Wszystko w związku z prognozowanymi burzami i intensywnymi opadami deszczu, które w poniedziałek 16 kwietnia mają nawiedzić Polskę.

Zagrożenia pierwszego stopnia obowiązują w Łódzkiem i w Wielkopolsce. Z kolei województwa kujawsko-pomorskie, pomorskie, warmińsko-mazurskie i dolnośląskie będą zagrożone intensywnymi opadami deszczu. Temperatura w kraju wyniesie od 18 do 24 stopni.
Nie tylko Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed nawałnicami. Komunikat wydało też Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. "Dzisiaj w ciągu dnia, a także w nocy, spodziewane są intensywne opady deszczu (do 40 mm), a także burze, podczas których wiatr może osiągać prędkość do 70 km/h" – poinformowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa na Twitterze. Znane są już wstępne prognozy na majówkę – wiadomo, że w wielu częściach kraju deszczowo będzie także w wolne dni na początku maja.

źródło: IMGW
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...