Tak celnie Kaczyńskiego dawno nikt nie podsumował. Romaszewska o oderwaniu od rzeczywistości prezesa

Zofia Romaszewska oceniła Jarosława Kaczyńskiego.
Zofia Romaszewska oceniła Jarosława Kaczyńskiego. fot. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta
Zofia Romaszewska oceniła w rozmowie z portalem Interia.pl Jarosława Kaczyńskiego przy okazji poprawek do ustaw sądowniczych, jakie przedstawia Prawo i Sprawiedliwość. Doradczyni Andrzeja Dudy rozmawiała na ich temat z prezesem PiS, opowiedziała też w szerszym kontekście, jak ocenia go jako polityka.

Zofii Romaszewskiej nie wszystko się w Jarosławie Kaczyńskim podoba. Zarzuca mu – jak się wydaje – zbytnie oderwanie od rzeczywistości. – Zdecydowanie mam mu do zarzucenia to, że u niego świat pozorów przeważa nad światem merytorycznym. W rzeczywistym świecie funkcjonują szpitale, rozmaite urzędy. Ja bym się temu przyglądała – powiedziała w rozmowie z Interią.

Skąd taka ocena? Romaszewska rozmawiała z Kaczyńskim po konflikcie sejmowym dotyczącym ustaw sądowniczych. Prawo i Sprawiedliwość obecnie wprowadza do nich poprawki, by lepiej żyć z Unią Europejską. Przypomniała prezesowi, że była za tym, by wyglądały one inaczej. – Widzisz, miałam rację. A tyś tak krzyczał – relacjonowała rozmowę z liderem PiS. Kaczyński miał odpowiedzieć: "Absolutnie nie miałaś racji!". I tak skończyła się ta – jak wspomina ją doradczyni prezydenta – sympatyczna rozmowa. Jak twierdzi, bardzo lubią i szanują się z Kaczyńskim.

Jednocześnie zauważyła, że prezes PiS jest zbyt mocno krytykowany, choć zastrzegła, że metody, jakie stosuje w polityce, są różne. – To niebywałe, że można zrobić komuś aż taki czarny PR. Znam Jarosława Kaczyńskiego i wiem, że to jest człowiek przyzwoity. Z tym, jakie metody lubi stosować, to różnie bywa. On koniecznie musi być skuteczny – oceniła.


źródło: Interia
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...