Będą nowe przepisy dla kierowców. Wszyscy będą musieli zrobić obowiązkowe zakupy

Apteczki wraz z końcem roku mają być obowiązkowym wyposażeniem samochodów.
Apteczki wraz z końcem roku mają być obowiązkowym wyposażeniem samochodów. fot. Dariusz Borowicz/Agencja Gazeta
Nie każdy wie, że do tej pory apteczka nie była obowiązkowym wyposażeniem samochodu. Z tej możliwości skwapliwie korzystało jednak wielu kierowców. Teraz ma się to zmienić – jak podaje serwis moto.wp.pl, apteczka ma być obowiązkowa. Wymagania dotyczące ich zawartości mają zostać określone do końca roku.

Obecnie apteczki nie należą do obowiązkowego wyposażenia samochodów. A są one obligatoryjne w wielu krajach Europy. Warto, jeśli chcemy właściwie pomóc poszkodowanym, zainwestować w lepszy zestaw: z gazą i kocem ratunkowym, maseczkami do sztucznego oddychania czy zbijakiem do szyb. Wymagania dotyczące apteczek mają zostać dokładnie określone do końca 2018 roku. Wtedy też wejdzie w życie obowiązek ich posiadania.

Wprowadzone zmiany wiążą się z nowymi przepisami dotyczącymi korytarza życia. Ma on przyspieszyć dojazd służb ratowniczych do wypadków na autostradzie. Podobne przepisy obowiązują już w innych krajach Unii Europejskiej. Zasada korytarza polega na tym, że jadący lewym pasem zjeżdżają na pas zieleni po lewej stronie, kierowcy na innych pasach odbijają w prawo. Do czego prowadzi totalny brak wyobraźni w takiej sytuacji, pokazał ten film.

źródło: Moto WP
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...