Prześwietlono majątek fundacji Rydzyka. Kwoty, które porażają i długa lista samochodów

W 2016 r. fundacja o. Tadeusza Rydzyka Lux Veritatis osiągnęła 29 mln zł zysku.
W 2016 r. fundacja o. Tadeusza Rydzyka Lux Veritatis osiągnęła 29 mln zł zysku. Fot. Wojciech Kardas / Agencja Gazeta
Okazuje się, że fundacja pod skrzydłami o. Tadeusza Rydzyka ma się wręcz znakomicie. W 2016 r. – dane z 2017 r. pojawią się dopiero za kilka miesięcy – Lux Veritatis osiągnęła astronomiczny zysk, wynoszący 29 mln zł. Na stanie fundacji są 23 samochody, a ponadto dysponuje ona potężnymi aktywami – podaje money.pl.

Prawie 30 mln zł zysku to – uwaga – o 314 proc. więcej niż w 2015 r. Przypomnijmy, że Lux Veritatis istnieje od ponad 20 lat i odpowiada za Telewizję Trwam, geotermię i operatora "w naszej Rodzinie". W posiadaniu Lux Veritatis są dwa Transportery z 2016 i 2017 r., a ponadto Volkswagena Craftera z 2010 r. i T4 z 1999 r. To tylko nieliczne auta z długiej listy. System Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców łącznie wskazuje na 23 samochody. Brak jednak informacji o Volkswagenach od pana Stanisława. Albo duchowny nigdy ich nie dostał, albo po prostu je sprzedano.

Lux Veritatis działa bez najmniejszego zarzutu – niczym precyzyjny kombinat. Nie ma mowy o jakichkolwiek długach czy zaległościach. Pieniądze spływają bowiem do o. Tadeusza Rydzyka szerokim strumieniem. Poza kierowaniem Telewizją Trwam czy operatorem "w naszej Rodzinie", Lux Veritatis odpowiada za Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu i Sanktuarium Gwiazdy Nowej Ewangelizacji. A jakie były początki Lux Veritatis? Fundacja zaczęła robienie biznesu od sprzedaży kaset VHS.

Money.pl zapytało fundację, jak zagospodarowała wypracowany zysk. Redakcja nie otrzymała jednak odpowiedzi.

Walka o wpływy
Jak widzimy, Lux Veritatis to kura znosząca złote jaja. Nie dziwi więc, że – jak ujawniła Wirtualna Polska – Jarosław Kaczyński rozmawiał na tajnym spotkaniu z ojcem Tadeuszem Rydzykiem. WP donosi, że chodziło o odnowienie zaniedbanego sojuszu. Duchowny i biznesmen w ostatnim czasie coraz otwarciej krytykuje partię rządzącą. Taka sytuacja nie sprzyja PiS, bo jej elektorat to w znacznej mierze słuchacze Radia Maryja i widzowie Telewizji Trwam. Prezes uznał więc najwidoczniej, że jak trwoga – spadające poparcie w sondażach – to do Rydzyka.


Z nieoficjalnych informacji wynika, że media o. Tadeusza Rydzyka – Telewizja Trwam, Radio Maryja i "Nasz Dziennik" – wesprą "dobrym słowem" rząd. Przypomnijmy, że od pewnego czasu relacje między PiS a duchownym nie są tak dobre jak dawniej. Do ich ochłodzenia doszło, kiedy zdymisjonowano zaprzyjaźnionego z Telewizją Trwam Antoniego Macierewicza. Ale to nie jedyna przyczyna. Coraz mniej przychylnym okiem patrzono bowiem na wspieranie nowych inwestycji redemptorysty.

źródło: money.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...