6000 punktów. Ta firma sprawdziła i odpowiedziała na potrzeby klientów, dlatego nadal jest liderem rynku

Materiał prasowy
Poza ceną powinny być wiarygodne, liczne i po drodze, czyli mieć dogodną lokalizację. Ważne jest też to, aby pozwalały na dużą elastyczność, jeśli chodzi o termin odbioru, a także starannie podchodziły do kwestii bezpieczeństwa. Jeśli dodatkowo umożliwiają załatwienie takich codziennych spraw jak zakupy, ich wartość w oczach konsumentów jeszcze bardziej rośnie.


Jak wynika z badań jakościowych, przeprowadzonych przez DHL Parcel, takie właśnie cechy zdaniem klientów powinny mieć miejsca, w których można odebrać zamówioną paczkę. Lider polskiego rynku przesyłek krajowych pod koniec ubiegłego roku rozszerzył swoją sieć punktów odbioru w Polsce, włączając do niej wszystkie sklepy Żabka Polska. Tym samym znana sieć handlowa stała się największym partnerem (ponad 4500 lokalizacji) spółki, która dzięki tej współpracy posiada w całej Polsce już ponad 6000 punktów, gdzie można odebrać przesyłkę. To z kolei sprawia, że 70 proc. mieszkańców kraju ma punkt DHL Parcel w zasięgu 10 min drogi, czynny w 96 proc. przez cały tydzień (z wyłączeniem niedziel wolnych od handlu) i otwarty w 92 proc. do godziny 21:00 lub dłużej. Oprócz odbiorów, klienci DHL Parcel mogą tam także dokonywać zwrotów przesyłek.

Jak to wygląda w praktyce? Każdy korzystający z usług kuriera DHL Parcel, jeśli nie odpowiada mu termin i miejsce doręczenia przesyłki, może bezpłatnie przekierować ją do Żabki bądź Freshmarketu i tam ją odebrać, wpisując na terminalu płatniczym przy kasie przesłany wcześniej SMS-em kod PIN. Aby wskazać doręczycielowi dogodny dla siebie punkt odbioru, wystarczy wejść na stronę przekieruj.dhlparcel.pl, wpisać otrzymany w powiadomieniu numer paczki i kod PIN, a następnie ustalić nowy termin i miejsce odbioru paczki. Na odbiór przesyłki klient ma 7 dni. Z opcji odbioru w punkcie można też skorzystać już na etapie robienia zakupów, jeśli e-sklep posiada w swoim koszyku taką formę doręczenia. Gdy po odebraniu naszego zamówienia będziemy jednak zmuszeni oddać towar, możemy takiego zwrotu dokonać również w Żabkach i Freshmarketach. Wystarczy, że sprzedawca oferuje zwrot przez DHL Parcel i mamy gotową etykietę, wówczas możemy to zrobić w każdym z 6000 punktów.
Maciej Dudek
Kierownik ds. Sieci i Punktów dostępu DHL Parcel

Żabka Polska to największa sieć sklepów typu convenience w Polsce, czyli takich, które mają zapewnić klientowi wygodę w dokonywaniu zakupów. Ta koncepcja jest zgodna z naszą strategią rozwoju. Chcemy być dla ludzi partnerem pierwszego wyboru, dlatego podejmujemy kroki, które maksymalnie upraszczają proces odbioru paczek i zwyczajnie ułatwiają życie. Dzięki rozszerzeniu usługi na całą sieć sklepów Żabka i Freshmarket, ponad 80% Konsumentów w całym kraju, w miastach i na obszarach podmiejskich, będzie miało punkt odbioru przesyłki w zasięgu 10 minut drogi, czy to od swojego domu, szkoły czy z pracy. A to wszystko przez siedem dni w tygodniu, w godzinach 6:00-23:00. Dostępnością i komfortem – tym chcemy wyróżniać się na rynku.

Żabka Polska jest największym, ale nie jedynym partnerem DHL Parcel. Do sieci lidera rynku usług logistycznych należą również sklepy Inmedio, Relay, 1 minute, wybrane stacje benzynowe Shell i Moya, a także 450 indywidualnych placówek usługowych. Więcej opcji przekierowania oraz pełny opis internetowej usługi można znaleźć pod adresem tutaj.

Artykuł powstał we współpracy z firmą DHL

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Meghan i Harry szczerzy do bólu. Ten wywiad poruszył Brytyjczyków, ale nie wszystkim się spodobał
0 0"World of Fire" z Wichłacz i Kotem. Serial BBC pokazuje wojenny koszmar nie tylko Polaków
0 0W Polsce tego filmu ludzie boją się jak ognia. Widziałem "Malowanego ptaka" i już wiem dlaczego

POLECAMY

HYDEPARK 0 0Maciej Stuhr kończy 44 lata. I właśnie z tej okazji dał bardzo szczery wywiad
0 0Tak się rozjeżdża konkurencję. Po takiej zapowiedzi serwisu Disney+ Netflix może się bać

TRAGEDIA W WARSZAWIE

FELIETON 0 0Ilu ludzi ma jeszcze zginąć na pasach? Posłowie, przestańcie się bać kierowców!
POLECAMY 0 0Tak Kaczyński traci władzę. Po wyborach dostał dwa potężne ciosy