Pierwsza polska firma technologiczna, którą wyceniono na 1 mld zł. Z jej rozwiązań korzysta m.in. LG i Samsung

LiveChat to pierwsza w historii polska firma technologiczna, która osiągnęła rynkową wartość przekraczającą 1 mld złotych. Na zdjęciu Mariusz Cieply, prezes wrocławskiej spółki
LiveChat to pierwsza w historii polska firma technologiczna, która osiągnęła rynkową wartość przekraczającą 1 mld złotych. Na zdjęciu Mariusz Cieply, prezes wrocławskiej spółki Fot. Mieczysław Michalak / Agencja Gazeta
Jeśli ktoś chciałby znaleźć na polskim podwórku przykład start-upowego przedsięwzięcia, które okazało się żyłą złota, powinien obowiązkowo poznać historię spółki LiveChat. Powstała w 2002 roku wrocławska firma jest jednym z największych na świecie dostawców oprogramowania komunikacyjnego dla biznesu.

Start-up założył Mariusz Ciepły razem z Maciejem Jarzębowskim oraz Jakubem Sitarzem. Na starcie firmę z siedzibą we Wrocławiu rozwijały trzy osoby. Początkowo biznes polegał na projektowaniu aplikacji chatu na żywo, który umożliwiał właścicielom stron internetowych bezpośredni kontakt z odwiedzającymi je klientami. Potem program rozszerzono o inne funkcje, w tym badanie aktywności ludzi na stronie internetowej.

LiveChat zapisał się w historii rodzimego biznesu jako pierwsza polska firma technologiczna, która osiągnęła rynkową wartość przekraczającą 1 mld złotych. W 2011 roku spółka otworzyła oddział w Północnej Karolinie w Stanach Zjednoczonych. Obecnie biuro w USA znajduje się w Boston, Massachusetts. W 2014 roku udało się jej zadebiutować na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Z LiveChat, głównego produktu firmy, korzysta ponad 25 000 klientów. Do tej pory korzystały z niego takie zagraniczne marki jak Bosch, LG, Orange, Philips, Pizza Hut i Samsung. Rozwiązania polskiego producenta oprogramowania pomagają też w codziennej pracy pracownikom prestiżowych uczelni na czele z Uniwersytetem Stanforda i Uniwersytetem Kalifornijskim w Los Angeles.

Partnerem akcji #100momentów na 100-lecie niepodległości jest Kulczyk Investments. Wspólnie pokazujemy 100 gospodarczo-biznesowych wydarzeń z ostatnich 100 lat, które były istotne dla naszego kraju.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...