"Kompletnie się wyłożył". Nowacka atakuje Jakiego i mówi o swoich planach na wybory samorządowe

Barbara Nowacka skrytykowała kandydata PiS w wyborach samorządowych Patryka Jakiego.
Barbara Nowacka skrytykowała kandydata PiS w wyborach samorządowych Patryka Jakiego. Fot. Jacek Marczewski / Agencja Gazeta
Liderka stowarzyszenia Inicjatywa Polska Barbara Nowacka opowiedziała o swoich planach poprawy życia w stolicy. Zdradziła w TVN24, że choć nie weźmie udziału w tegorocznych wyborach samorządowych w Warszawie, to będzie wspierać siły związane z lewicą, które działają na rzecz rozwoju miasta. Przy okazji wbiła szpilę Patrykowi Jakiemu, czyli kandydatowi PiS w walce o miejsce w samorządzie, a przy okazji rządowej twarzy boju z dziką reprywatyzacją w Warszawie.

Barbara Nowacka przyznała, że dobrze, by startowali ci, którzy są realnie zaangażowani w politykę miejską. – Ja po prostu jestem jedną z mieszkanek Warszawy, która dba o swoją okolicę – powiedziała TVN24 Nowacka, której słowa cytuje też RMF FM. Dodała, że typuje Paulinę Piechną-Więckiewicz, która jest radną Warszawy już trzecią kadencję. – Mocno też współpracuje z ruchami lokatorskimi, trzymam za nią kciuki – przekonywała działaczka.

A co Barbara Nowacka sądzi o kandydatach na prezydenta stolicy? Wypowiedziała się na temat kandydatury Patryka Jakiego. – Dostajemy w prezencie od Prawa i Sprawiedliwości znane nazwisko, czyli pana Patryka Jakiego, o którym nie wiemy tak naprawdę, co on ma do zaoferowania w Warszawie oprócz tego, że mówił, że będzie ustawa reprywatyzacyjna i kompletnie się na tym wyłożył – argumentowała Nowacka. Jej zdaniem, Patryk Jaki obiecywał ustawę reprywatyzacyjną, ale "przez wiele lat nie było zaangażowania z jego strony".

Na razie trwają tylko słowne przepychanki między Patrykiem Jakim a kandydatem PO na prezydenta Warszawy Rafałem Trzaskowskim. – Rafał Trzaskowski obraża wszystkich warszawiaków, którzy związali się z tym miastem, ale urodzili się poza nim – stwierdził Patryk Jaki w programie "Minęła 20" w TVP Info. – Ja mieszkam w Warszawie ponad siedem lat, tu moje dziecko chodzi do żłobka, tu mam przyjaciół... Rafał Trzaskowski próbuje powiedzieć, że tacy ludzie jak ja, nie mają tutaj praw – dodał wiceminister sprawiedliwości. To jego reakcja na słowa Rafała Trzaskowskiego, który zaraz po prezentacji kandydatów w wyborach samorządowych skrytykował konkurenta, zarzucając mu, że nie zna stolicy.


źródło: RMF FM
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...