Jest nowy szef Krajowej Rady Sądownictwa! Wcześniej wybuchł skandal z... jego bratem

Kim jest Leszek Mazur?
Kim jest Leszek Mazur? Fot. Grzegorz Skowronek / AG
Sędzia Leszek Mazur z Sądu Okręgowego w Częstochowie pokieruje pracami Krajowej Rady Sądownictwa. Został wybrany na posiedzeniu KRS, w którym brała udział pierwsza prezes Sądu Najwyższego oraz minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Za kandydaturą Mazura opowiedziało się 16 członków KRS, którzy uczestniczyli w pierwszym posiedzeniu rady po wyborze przez Sejm nowych członków i rezygnacji Małgorzaty Gersdorf z funkcji przewodniczącej. Na miejscu zjawił się minister Ziobro.

– Poprzednio nie wybierałem się na te posiedzenia, ponieważ tam zapadały decyzje, które były całkowicie abstrahujące od stanowiska Ministerstwa Sprawiedliwości. Potem rzecznik tego grona wychodził i mówił, że to były decyzje, w których ja jako minister sprawiedliwości partycypowałem – skomentował szef resortu sprawiedliwości.
Sędzia Mazur wszedł do KRS w marcu tego roku. Odbyło się to w atmosferze skandalu. Okazało się bowiem, że jego brat, który jest prezesem Sądu Apelacyjnego w Katowicach, miał prosić swojego podwładnego, by poparł kandydaturę Mazura do rady. – To trąci prywatą – mówił wtedy Krystian Markiewicz, przewodniczący Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia".
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...