Kolejna "fałszywka" na Twitterze. W newsa o Stanisławie Janeckim uwierzyło wielu komentatorów

Fake news o Stanisławie Janeckim na Twitterze
Fake news o Stanisławie Janeckim na Twitterze Fot. screen z TVP
Najpierw była fałszywa informacja o artykule na wPolityce.pl, który miał mówić, że "Mossad miesza się w kampanię Patryka Jakiego". Teraz po Twitterze krąży fałszywy wpis Stanisława Janeckiego. Też o Mossadzie. Uwierzyło w niego wiele osób.


Janecki, znany m.in. z występów w programie "W tyle wizji", miał napisać na Twitterze, że rozmawiał na Skype z wicedyrektorem Mossadu Ilanem Bodnarem. "Zaprzeczył, by Izrael mieszał się w polską kampanię wyborczą. Wszystko jasne. Tę fejkową historię nakręcają totalni" – brzmi dalsza część wpisów, który wygląda, jakby został opublikowany z profilu publicysty.

Tweet został szybko obśmiany i podany dalej przez wielu komentatorów. Problem w tym, że Janecki nie jest jego autorem. Sam zainteresowany szybko odniósł się do sprawy, pisząc m.in. o "zabawach z fejkami". Wskazał też internautę, który ma być autorem fake newsa.
Nieprawdziwe informacje z Mossadem w tle są co najmniej zastanawiające. Wcześniej po Twitterze krążył screen z portalu braci Karnowskich, pokazujący rzekomy artykuł o wpływie izraelskiej agencji wywiadowczej na kampanię Patryka Jakiego w Warszawie. Dali się na niego nabrać politycy PO.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...