Rekordowa dotacja na walkę z biedą. Nigdy wcześniej osoba prywatna nie przekazała tyle na cele charytatywne

Dominika Kulczyk z bratem kontynuują pomocową działalność ojca
Dominika Kulczyk z bratem kontynuują pomocową działalność ojca Fot. Łukasz Cynalewski / Agencja Gazeta
100 milionów złotych - darowiznę w takiej wysokości przekazali na walkę z biedą Dominika i Sebastian Kulczyk. To największa jednorazowa pomoc od osób prywatnych w historii Polski.


Na świecie darowizny podobnej wysokości już nie dziwią. Swoim majątkiem w podobnych celach dzielą się między innymi Bill Gates i Warren Buffet. Filantropia w polskiej skali miała dotychczas nieco mniejszy rozmach. Gest Dominiki i Sebastiana Kulczyków to krajowy precedens.

Spadkobiercy Jana Kulczyka już od kilku lat zajmują się działalnością pomocową. Powołana przez nich Kulczyk Foundation już od czterech ostatnich lat rok rocznie przekazywała 20 mln złotych na wyrównanie szans życiowych ludzi na całym świecie. W Polsce Kulczyk Foundation wspiera między innymi akcję dożywiania dzieci - “Żółty talerz”.

– Już dzisiaj rozpocznijmy szlachetną rywalizację, która zmierzy się z biedą, głodem, wykluczeniem i bezdomnością w Polsce. Wierzę, że ten apel nie pozostanie bez odzewu – mówiła Dominka Kulczyk podczas gali z okazji 25-lecia Polskiej Rady Biznesu, podczas której ogłoszona została rekordowa darowizna.


Pomagając najuboższym Dominika i Sebastian Kulczykowie kontynuują działalność zapoczątkowaną przez ich ojca. Przez całe swoje życie Jan Kulczyk na cele charytatywne przekazał łącznie 500 mln zł.

Partnerem akcji #100momentów na 100-lecie niepodległości jest Kulczyk Investments. Wspólnie pokazujemy 100 gospodarczo-biznesowych wydarzeń z ostatnich 100 lat, które były istotne dla naszego kraju.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...