Fala wypadków przetoczyła się przez Polskę w długi weekend. "To zatrważające dane"

Policja podała dane na temat wypadków, do których doszło w trakcie długiego weekendu.
Policja podała dane na temat wypadków, do których doszło w trakcie długiego weekendu. Fot. Michał Walczak / Agencja Gazeta
Policja poinformowała, że w trakcie długiego weekendu na polskich drogach doszło aż do 504 wypadków. Zginęło w nich 45 osób, zaś 640 zostało rannych. Jakby tego było mało, zatrzymano 1700 nietrzeźwych kierowców – podaje Onet.


– To zatrważające dane. Najczęstsze przyczyny wypadków to nieustąpienie pierwszeństwa oraz nadmierna prędkość. Niestety, piękna pogoda sprawia, że wielu kierowców jeździ nierozważnie: za szybko, zbyt dynamicznie, wręcz agresywnie i to przekłada się na wypadki – powiedział podkomisarz Dawid Marciniak z Komendy Głównej Policji. Nie dziwi więc, że policja wciąż prowadzi akcję, która ma uchronić innych przed wypadkami w majówkę. Potrwa ona do 6 maja. Do tego czasu na drogach pracować będzie nawet 5 tys. funkcjonariuszy. Patrolowane będę przede wszystkim większe miasta.

Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wspomniał o wypadkach w województwie kujawsko-pomorskim. W jednym z nich w zderzeniu czołowym zginęły cztery osoby i wypadek. Doszło do niego 1 maja w Woli Filipkowskiej w Małopolsce. Kierowca volkswagena golfa zjechał na lewą część drogi, uderzając czołowo w inny pojazd. – Na to wszystko najechał jeszcze kolejny pojazd, w którym zginęło 3 osoby. Okazało się, że sprawca miał 1,1 promila alkoholu – poinformował w rozmowie z "Super Expressem" Radosław Kobryś.

źródło: Onet
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0Jak mu tak wróżka powie, to zwolni pół firmy. Po 15 latach ujawnia kulisy pracy wróżenia w telewizji
MamaDu 0 0"Moja córka żyła 70 minut". Gest mamy po śmierci dziecka poruszył ludzi na całym świecie
POLECAMY 0 0Nie zawsze musisz być wśród ludzi. Te rzeczy powinieneś zrobić sam przynajmniej raz w życiu
0 0Technika sprzed 5 tys. lat pomoże ci popełnić mniej błędów. Mnisi mieli rację
dad:HERO 0 0Polecamy pięć hitów z Nefliksa i HBO Go do obejrzenia z dziećmi w ten weekend
0 0Wybrano najlepsze seriale dekady. O połowie pewnie nawet nie słyszałeś!