Niebezpieczny pożar w Gorlicach. Strażacy apelują do mieszkańców, by nie otwierali okien

Pożar składowiska śmieci w Gorlicach
Pożar składowiska śmieci w Gorlicach Screen z gorlice.tv
20 zastępów straży pożarnej gasiło w sobotę rano pożar składowiska odpadów wielkogabarytowych, do jakiego doszło w Gorlicach (woj. małopolskie). Pożar został opanowany, nie objął pobliskiego składowiska opon, trwa dogaszanie ognia – informuje Radio Zet. To nie pierwsza walka z ogniem w tym zakładzie.

Ogień na składowisku odpadów wielkogabarytowych w Gorlicach pojawił się ok. 4 rano. Unoszace się kłęby czarnego, gęstego dymu widać było z wielu kilometrów. Ogień zajął obszar o powierzchni 60 na 60 metrów. Paliły się plastikowe śmieci. Co kilka minut było słychać drobne wybuchy.

Opublikowany przez Piotr Sekuła 11 maja 2018
Na miejsce przyjechało ok. 80 strażaków. zależało im też na tym, by ogień nie dotarł do pobliskiego składowiska opon. Udało się, choć nie było łatwo. Obecnie trwa dogaszanie pożaru, a strażacy apelują do pobliskich mieszkańców o to, by pozamykali okna - w powietrzu mogą unosić się toksyczne substancje.
mł. bryg. Dariusz Surmacz

"Gdy strażacy przyjechali na miejsce ogniem objęte było całe składowisko, podawane były środki w natarciu ponieważ w pobliżu tego miejsca znajdował się skład plastikowych butelek PET, które zostały już sprasowane oraz skład opon. Na miejsce został włączony do akcji ciężki sprzęt, który te materiały wywozi. Zabezpieczaliśmy również te składowiska, które nie były objęte pożarem poprzez zastosowanie kurtyn wodnych. W pewnym momencie akcji, mieliśmy problemy z zaopatrzeniem wodnym ponieważ w sieci hydrantowej spadło gwałtownie ciśnienie dlatego robiliśmy dwie linie zasilające z rzeki Ropa".
Czytaj więcej

Biegły z zakresu pożarnictwa ustali przyczyny pożaru w Gorlicach. To nie pierwsza taka sytuacja w tym zakładzie - rok temu płonęła tam sortownia śmieci.

Źródło: gorlice112.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...