Polacy pobici przez imigrantów w Belgii. Jeden z nich jest ciężko ranny

Do pobicia dwóch Polaków doszło w pobliżu kampingu Dallas w Blankenberge.
Do pobicia dwóch Polaków doszło w pobliżu kampingu Dallas w Blankenberge. Fot. Screen z Google Maps
Dwóch Polaków zostało zaatakowanych przez nielegalnych imigrantów w mieście Blankenberge w Belgii. Życiu poszkodowanych nie zagraża niebezpieczeństwo, ale jeden z nich odniósł bardzo ciężkie obrażenia głowy. Obecnie trwają poszukiwania sprawców ataku.

Według informacji podanych przez RMF FM, ofiarami przemocy byli 25 i 26-latek, którzy są pracownikami jednej z firm w belgijskim porcie Zeebrugge. Do zdarzenia doszło w nocy ze środy na czwartek w pobliżu kempingu Dallas. Polacy zauważyli, że trzech mężczyzn próbowało włamać się do ich ciężarówki. Imigranci początkowo uciekli, ale po chwili wrócili i zaczęli obrzucać mężczyzn kamieniami. Chwilę później doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji, bowiem napastnicy zaczęli atakować ich nożem, raniąc obu, w tym jednego w twarz.
Kierowcy ciężarówki szybko zostali przewiezieni do szpitala, gdzie okazało się, że stan jednego z nich jest bardzo poważny - jest na wpół sparaliżowany i niestety będzie musiał przejść długą rehabilitację. Drugi mężczyzna opuścił szpital. Według pierwszych ustaleń policji, nielegalni imigranci zamierzali ukryć się w naczepie ciężarówki.

– Podjęliśmy natomiast poszukiwania, zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy, ale nasze poszukiwania nie przyniosły rezultatów – powiedział RMF FM rzecznik policji w Blankenberge Philip Denoyette.

Atak w Anglii
Ostatnio pisaliśmy o sprawie polskiego imigranta, który został pobity w miejscowości Hull, znajdującej się w Anglii. Mężczyzna szedł wieczorem na przystanek wraz z kolegami. W pewnym momencie zostali zaatakowani przez grupę około 20 uzbrojonych napastników. Polak i jego towarzysze zaczęli uciekać, jednak napastnikom udało się złapać imigranta, którego brutalnie pobili. Jak informowała policja, otrzymał kilka ciosów deską z ponabijanymi gwoździami. Ranny trafił do szpitala, gdzie dochodzi powoli do zdrowia.

źródło: rmf24.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...