Kolejny kłopot dla fanów Airbnb. Władze Madrytu wprowadzają ograniczenia dla wynajmujących mieszkania turystom

Władze Madrytu chcą wprowadzić ograniczenia dla właścicieli mieszkań wynajmowanych turystom.
Władze Madrytu chcą wprowadzić ograniczenia dla właścicieli mieszkań wynajmowanych turystom. Fot. Rafał Mic / Agencja Gazeta
Jeszcze do niedawna można było poszukać taniego mieszkana do wynajęcia w centrum Madrytu i w takim miejscu spędzić kilka dni, zamiast szukać wolnego pokoju w hotelu. Władze stolicy Hiszpanii planują jednak wprowadzić przepisy, które skutecznie zakończą ten proceder. Stracą ci, którzy w podróży korzystają z aplikacji Airbnb.

Wyglada na to, że kończy się czas względnie taniej turystyki w Madrycie. Władze miasta planują wprowadzić przepisy, które w znacznym stopniu wpłyną na koszty wynajmu kwatery w stolicy Madrytu. Dziś wiele mieszkań jest wynajmowanych praktycznie przez cały rok jako względnie tanie i wygodne lokum dla turystów. Wkrótce ma się to zmienić i właściciel mieszkania nie będzie mógł odnajmować turystom mieszkania na dłużej niż 90 dni w roku.

Nowe regulacje mają na celu zapobieganie przekształcanie całych budynków na nieformalne hotele. Z tą plagą walczyły wcześniej już takie miasta, jak Walencja i Barcelona, gdzie nakładane są wysokie grzywny na właścicieli nielicencjonowanych hoteli.

Na zmianach ucierpią przede wszystkim ci, którzy mieszkania wynajmują przez aplikację Airbnb. To najpopularniejsze na świecie rozwiązanie tego typu – dzięki aplikacji można w prosty sposób wyszukać mieszkanie do wynajęcia na krótki termin w interesującej nas lokalizacji.

źródło: thelocal.es
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...