Jest zwiastun filmowej biografii Freddiego Mercury'ego! "Bohemian Rhapsody" z intrygującą rolą Ramiego Malka

Opublikowano zwiastun filmu o Freddiem Mercurym "Bohemian Rhapsody".
Opublikowano zwiastun filmu o Freddiem Mercurym "Bohemian Rhapsody". Fot. YouTube / Queen Official
Pojawił się wyczekiwany przez wielu zwiastun filmowej biografii Freddiego Mercury'ego "Bohemian Rhapsody". Fani zespołu Queen są podekscytowani tym, co szykują dla nich twórcy, którzy reklamują film hasłem "Jedyną rzeczą bardziej niezwykłą od ich muzyki jest jego historia". Polska premiera została zaplanowana na 25 grudnia tego roku.

"Bohemian Rhapsody" skupia się na historii zespołu Queen. Wszystko zaczyna się od momentu jego utworzenia w 1970 r. i koncentruje się przede wszystkim na liderze grupy Freddiem Mercurym – charyzmatycznym outsiderze i marzycielu, który zmarł 24 listopada 1991 roku w wyniku AIDS. Legendarnego wokalistę zagrał Rami Malek. Aktor zasłynął rolą w serialu "Mr. Robot", gdzie wcielił się w zamkniętego w sobie hakera z problemami psychicznymi.

Poprzez monotonny ton głosu, oszczędną mimikę czy nieobecne spojrzenie, wspaniale oddał na ekranie odosobnienie bohatera, tworząc prawdziwą kreację. Tym razem jednak wymagana była od niego znacznie większa ekspresja, bo Freddie Mercury był zdecydowanie żywiołową postacią. Dodajmy, że na ekranie zobaczymy też Josepha Mazzello ("The Social Network") jako basistę Queen Johna Deacona.

Sam trailer pokazuje przede wszystkim muzyka na scenie, w zwiastunie nie brak ponadto humoru. Scenariusz napisłał Anthony McCarten ("Teoria wszystkiego"). Za reżyserię odpowiadają z kolei Dexter Fletcher ("Porachunki") i Bryan Singer ("Podejrzani"). Co ciekawe, nad kształtem filmu czuwają żyjący członkowie zespołu. Dlatego zwiastun "Bohemian Rhapsody" znajdziemy m.in. na ich oficjalnym kanale w serwisie YouTube.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...