W całej Polsce zagrzmi, a miejscami sypnie gradem. IMGW wydał ostrzeżenia na dwa dni

W Polsce w ciągu kolejnych dwóch dni zagrzmi i popada. IMGW wydało ostrzeżenia dla prawie wszystkich regionów kraju.
W Polsce w ciągu kolejnych dwóch dni zagrzmi i popada. IMGW wydało ostrzeżenia dla prawie wszystkich regionów kraju. Fot. Torsten Dettlaff / goodfreephotos.com / CC0
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed gwałtownymi burzami z obfitymi opadami deszczu oraz miejscami także gradu. W środę i czwartek przez Polskę będzie przechodził front, który zmieni pogodę do weekendu.

Jako pierwsze z żywiołem zmierzą się województwa na południu Polski: małopolskie, podkarpackie i świętokrzyskie. Tam IMGW prognozuje od rana obfite opady i gwałtowne burze. Niestety, to dopiero początek w zmianach pogody w tym tygodniu.

Od jutra zagrzmi i popada praktycznie w całym kraju. To sprawka frontu, który przemieszcza się na zachód naszego kraju. IMGW prognozuje, że oprócz obfitych opadów deszczu i wyładowań atmosferycznych, może spaść miejscowo grad.

Najgorzej będzie nadal na południu, ale uważać powinni także mieszkańcy województwa pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.

Takie prognozy są szczególnie niepokojące dla sadowników i rolników, których uprawy mogą zostać zalane, a kwiatostany drzew owocowych zniszczone przez gradobicie.

Źródło: IMGW
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Nadmierna podwyżka cen prądu "społecznie niedopuszczalna".[/b] Rząd obiecuje zwracać "nadpłaty"

Nadmierna podwyżka cen prądu "społecznie niedopuszczalna". Rząd obiecuje zwracać "nadpłaty"

Zachód rezygnuje z diesli. [b]Najbardziej kopcące pojazdy masowo trafiają do Polski

Zachód rezygnuje z diesli. Najbardziej kopcące pojazdy masowo trafiają do Polski

Redakcja naTematRedakcja naTemat

Już w niedzielę wybory - najważniejsze wydarzenie polityczne od trzech lat i najważniejsze wybory samorządowe w naszym życiu. Ich wynik będzie miał wielki wpływ na to, co stanie się za rok, gdy stawką będą demokracja, państwo prawa i członkostwo Polski w UE.