Pojawiła się prognoza pogody na całe lato. Już wiadomo, jak i gdzie najlepiej planować urlop

Pojawiła się pierwsza prognoza pogody na lato.
Pojawiła się pierwsza prognoza pogody na lato. Fot. Jakub Porzycki/Agencja Gazeta
Do wakacji jeszcze sześć tygodni. Z jednej strony to jeszcze sporo czasu, ale z drugiej to ostatni moment na zaplanowanie dłuższego urlopu. Jednym z warunków udanego wakacyjnego wypoczynku jest pogoda. A ta ma być nawet niezła.

Jedni się ucieszą, drudzy powiedzą, że prognoza pogody na sześć tygodni przez początkiem wakacji to niezbyt wiarygodne źródło informacji o wakacyjnej aurze. Jednak tak czy owak, przewidywania meteorologów z serwisu AccuWeather są optymistyczne. Co prawda najbardziej upalnie ma być w Niemczech, we Włoszech i na południu Francji (nawet do 38 stopni Celsjusza), a Środkowo-Wschodnią Europę mają nawiedzać silne burze i wichury niosące zniszczenie, jednak mimo tego Polska ma być całkiem niezłym miejscem na wakacyjny odpoczynek. Choć - z drugiej strony - ostrzeżeń też nie brakuje.

I tak, jako najbardziej narażone na burze miasto w Polsce, wymieniono Wrocław. Ma to być pod tym względem jedno z najniebezpieczniejszych miejsc w Europie. Silne burze mają także występować w Wielkopolsce. Pod koniec czerwca można będzie liczyć na przejaśnienia i ciepłe dni z temperaturą w okolicach 23-26 stopni. Lipiec także ma być słoneczny, ale wyraźnie chłodniejszy. Temperatura ma oscylować wokół 18 st. C, raz do czasu będą mogły pojawić się burze. Za to sierpień będzie najcieplejszym miesiącem tego lata. Średnia temperatura ma wynosić 24-28 stopni.

Centrum
Czerwiec na Mazowszu ma być słoneczny, a temperatura ma wynosić około 25 stopni Celsjusza. W lipcu ma być średnio o 3 stopnie cieplej. Sierpień ma być pod względem pogodowym bardzo podobny do czerwca. Podobnie jak we Wrocławiu i Poznaniu, w stolicy także maja występować gwałtowne burze.
Południe
Na południu naszego kraju czerwiec ma upłynąć przy temperaturze około 25 stopni, jednak gwałtowne burze są bardzo prawdopodobne. W lipcu ma być nieco cieplej, ale burzowe dni czekają krakowian i katowiczan w drugim i trzecim tygodniu tego miesiąca. Sierpień zapowiada się bardzo słonecznie. Temperatura sięgnie nawet 27 stopni.


Północ
Czerwiec na Pomorzy ma być burzowy i ciepły. Słupki rtęci mają pokazywać od 20 do 24 stopni. Lipiec zapowiada się za to cieplej i słoneczniej, podobnie jak sierpień, kiedy padać ma dopiero pod koniec miesiąca. Podobnie będzie na Warmii i Mazurach. W czerwcu pogoda zmienna, w lipcu oraz sierpniu cieplej, więcej słońca i temperatura nieco powyżej 20 st. C.

źródło: accuweather.com
Trwa ładowanie komentarzy...