Morawiecki ujawnił nową twarz. "Uważajcie na propagandę, bo media strony przeciwnej to 80 proc. siły rażenia"

Mateusz Morawiecki powiedział o... propagandzie opozycyjnych mediów.
Mateusz Morawiecki powiedział o... propagandzie opozycyjnych mediów. Fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Gazeta
Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Bystrzycy pozwolił sobie na pokazanie nowej twarzy Premier wiele uwagi poświęcił tam na wyjawienie swoich lęków wobec mediów. – Uważajcie na tę propagandę, bo media strony przeciwnej to mniej więcej 80 proc. siły rażenia – mówił poruszony szef rządu.

– Wszystkie większe portale internetowe, większe stacje radiowe, większe gazety, niektóre są bardziej neutralne, ale niektóre to pożal się Boże z ich neutralnością – przestrzegał Mateusz Morawiecki wyborców Prawa i Sprawiedliwości. – No i oczywiście telewizje również. Czyli ogromna większość, powiedzmy 80 proc. bardzo się starają, żeby było tak jak było, żeby było tak jak wcześniej było, kiedy Polską rządziły w dużym stopniu różne grupy interesu, kiedy Polska była jak w "Potopie" Sienkiewicza rozrywana jak kawałki czerwonego sukna – doda na spotkaniu z mieszkańcami Bystrzycy Kłodzkiej.

Tyrada Morawieckiego trwała w najlepsze i była ubarwiana coraz to bardziej kwiecistymi słowami. – Jeśli damy się zwieść tym syrenim śpiewom, propagandzie naszych przeciwników politycznych, to może wrócić to co było w niezauważony sposób. Wtedy bardzo szybko poszczególne grupy interesów będą miały więcej do powiedzenia niż cały naród poprzez swoje decyzje w głosowaniach, w wyborach parlamentarnych – podsumował Mateusz Morawiecki.
Trwa ładowanie komentarzy...