Anja Rubik znowu udowadnia, że nie jest zwykłą modelką. Po raz kolejny porusza ważną kwestię

Anja Rubik po raz kolejny w ważnej kwestii. tym razem uświadamia w kwestii zanieczyszczenia oceanów i jego konsekwencjach
Anja Rubik po raz kolejny w ważnej kwestii. tym razem uświadamia w kwestii zanieczyszczenia oceanów i jego konsekwencjach Fot. Instagram/anjarubik
Anja Rubik to jedna z najlepszych na świecie modelek, która słynie nie tylko z pięknych zdjęć i znajomości mody, ale również zaangażowania w kwestie społeczne. Rubik mocno wspierała protesty polskich kobiet i zorganizowała edukacyjną kampanię #sexedpl. Teraz przyszedł czas na walkę z zanieczyszczeniem oceanów.


W zeszłym roku do udziału w istotnej kampanii dotyczącej edukacji seksualnej #sexedpl Anja namówiła wielu znanych Polaków, w tym m.in. Maffashion, Roberta Biedronia, Macieja Stuhra czy Dorotę Masłowską. Ostatnio wiele mówi się o zanieczyszczeniu oceanów i ogromnych ilościach plastiku, które się w nich znajdują.

Modelka postanowiła przyłączyć się do uświadamiania ludzi w kwestii tego problemu i we współpracy z organizacją "Parley for the Oceans" i magazynem "Porter" wykonała sesję, mającą trafić do wielu ludzi, udowadniając im jak poważnym problemem w dzisiejszym świecie jest zanieczyszczenie środowiska. Zdjęcia wykonał słynny fotograf - Mario Sorrenti.
Anja Rubik uświadamia w kwestii ekologii
Na swoim profilu na Instagramie modelka napisała: "Przeczytaj o wpływie zanieczyszczenia plastikiem na oceany, które są na skraju katastrofy. Dowiedz się więcej o tej ważnej sprawie i o tym, jak możemy stać się bardziej odpowiedzialni jak przemyśleć dotychczasowe standardy i zaakceptować eko-innowacje".
Okazuje się, że to m.in. właśnie Anja namówiła redaktor naczelną magazynu na zrealizowanie sesji w słusznej sprawie. Pod innym zdjęciem na swoim profilu modelka napisała, że to właśnie moda jest branżą, która najszybciej tworzy trendy, więc czas, aby zaczęła również angażować się w istotne sprawy. Być może za pośrednictwem tego typu medium uda się dotrzeć do masowej świadomości, choć trzeba przyznać, że w tej kwestii jest coraz lepiej.

Ostatnio Unia Europejska poinformowała o chęci wprowadzeniu regulacji dotyczących stosowania plastiku, a wspomniany magazyn, z którym przy sesji pracowała Anja, zdecydował się na odpuszczenie plastikowych opakowań, których używał do wysyłania prenumeraty pisma. Anja apeluje, aby każdy, na początek, spróbował zrezygnować z jednego plastiku w swoim życiu. To niewiele, ale od czegoś trzeba zacząć.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Czujesz, że nie dasz rady, obejrzyj film. 10 tytułów, które powinna zobaczyć każda kobieta
0 0Czekasz, aż ostygnie, zanim włożysz do lodówki? 3 kulinarne błędy, które popełnia każdy Polak
WYWIAD 0 0"Byłam przed 30, a nie chciało mi się żyć". Patrycja schudła 50 kg, pokonała hashimoto i depresję
MamaDu 0 0Piotr Rubik poskarżył się na "żenujące" zachowanie kelnerów. Spędzał czas z córkami
DADHERO.PL 0 0Nie wiesz jak? Nie przejmuj się, nie ty jeden. Oto nasze rady, jak mądrze wychowywać syna
MamaDu 0 0"Cesarskie cięcie powoduje problemy dziecka w dorosłości". Wywiad z prof. Ewą Helwich
POLECAMY 0 0Jak mu tak wróżka powie, to zwolni pół firmy. Po 15 latach ujawnia kulisy pracy wróżenia w telewizji
MamaDu 0 0"Moja córka żyła 70 minut". Gest mamy po śmierci dziecka poruszył ludzi na całym świecie
POLECAMY 0 0Nie zawsze musisz być wśród ludzi. Te rzeczy powinieneś zrobić sam przynajmniej raz w życiu
0 0Technika sprzed 5 tys. lat pomoże ci popełnić mniej błędów. Mnisi mieli rację