Były szef sztabu dywizji oskarżony. 53-latek miał proponować seks nieletniej

Pułkownik Robert O. został zdymisjonowany przez MON w ubiegłym roku. Nie podano przyczyny.
Pułkownik Robert O. został zdymisjonowany przez MON w ubiegłym roku. Nie podano przyczyny. Fot. Grażyna Marks
Do sądu w Grudziądzu trafił akt oskarżenia w sprawie pułkownika Roberta O., byłego szefa sztabu Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód w Elblągu. Mężczyzna miał składać propozycje seksualne 14-letniej dziewczynce. Nie wiedział jednak, że kontaktuje się z osobą dorosłą. Do zdarzenia miało dojść w lipcu ubiegłego roku.

Zastępca prokuratura okręgowego do spraw wojskowych w Poznaniu podpułkownik Gerard Konopka poinformował w piątek, że 53-letni pułkownik Robert O. jest oskarżony o usiłowanie złożenia propozycji obcowania płciowego osobie poniżej lat 15. Mężczyzna dążył do tego "nie uświadamiając sobie, że nie jest to możliwe ze względu na okoliczność, iż w rzeczywistości kontaktował się z osobą pełnoletnią". Robert O. nie przyznaje się do popełnienia zarzuconych mu czynów. Grozi mu do trzech lat więzienia. Proces Roberta O. będzie toczył się przed Sądem Rejonowym w Grudziądzu.

Zatrzymanie pułkownika

W lipcu 2017 roku policja zatrzymała Roberta O. w okolicach mostu na Wiśle w Grudziądzu, gdzie stawił się na spotkanie z 14-latką. Według nieoficjalnych informacji RMF FM, pułkownik miał być namierzony przez "łowcę pedofilów", który podając się za osobę małoletnią umawia się na spotkanie z przestępcą, a następnie zawiadamia policję. Ministerstwo Obrony Narodowej zdjęło wówczas mężczyznę ze stanowiska szefa sztabu Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód w Elblągu i przeniosło do rezerwy kadrowej. W opublikowanym komunikacie nie podano przyczyn zdymisjonowania oficera.

Pułkownik z wojskiem związany jest od 1987 roku. Podczas swojej kariery odbywał między innymi studia podyplomowe w USA, pełnił funkcje dowódcze podczas misji w Afganistanie i Iraku, służył w międzynarodowych dowództwach NATO. Przed powołaniem na swoje ostatnie stanowisko w listopadzie 2016 roku dowodził 7. Pomorską Brygadą Obrony Wybrzeża.

źródło: tvn24.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...