Takiej dyplomacji jeszcze nie widzieliście. Na śmiertelnie poważną groźbę ambasada odpowiedziała rozbrajająco

Ambasada Izraela odpowiedziała na atak przywódcy duchownego Iranu gifem z filmu "Wredne dziewczyny".
Ambasada Izraela odpowiedziała na atak przywódcy duchownego Iranu gifem z filmu "Wredne dziewczyny". Fot. YouTube / Movieclips
Najwyższy przywódca duchowy Iranu Ajatollah Ali Chamenei jednym wpisem na Twitterze wywołał prawdziwą burzę. "Nasze stanowisko przeciwko Izraelowi jest niezmienne. Izrael jest złośliwym nowotworowym guzem w regionie Azji Zachodniej, który musi zostać usunięty i wyeliminowany: jest to możliwe i to się wydarzy" – napisał były prezydent Iranu. Odpowiedź Izraela padła - i raczej nie mieści się ona w kanonach dyplomacji.

Ambasada Izraela wykazała się ogromnym dystansem, wrzucając pod twittem w ramach komentarza zabawnego gifa. Widzimy na nim aktorkę Rachel McAdams, która w filmie "Wredne dziewczyny"(2004) mówi do bohaterki granej przez Lindsay Lohan: "Dlaczego masz taką obsesję na moim punkcie?"
Inne komentarze pod wpisem są już jednak o wiele bardziej poważne. "Ten post bezpośrednio dąży do masowego ludobójstwa całego narodu. Jakim cudem pozwala na to Twitter?" – zwraca uwagę internauta. "Jestem Iranką i jestem przeciwna reżimowi. Pytanie brzmi: dlaczego powinniśmy płacić za ich głupotę? – komentuje użytkowniczka serwisu.

Przypomnijmy, że niedawno Ali Chamenei wywołał ogromne emocje, komentując decyzję Donalda Trumpa o jednostronnym wycofaniu się USA z porozumienia nuklearnego z Iranem. Nazwał ją "bezczelną" i "nędzną". Dodawał, że prezydent "nie może podnieść nawet jednego palca na Iran". – Prawdziwą przyczyną niechęci USA do Islamskiej Republiki jest fakt, że przed rewolucją islamską USA kompletnie dominowały nad naszym krajem – dodawał Ali Chamenei. Ruch prezydenta USA został krytycznie przyjęty nie tylko w świecie islamu. W stanowczych słowach o Trumpie wypowiedział się m.in. także Donald Tusk.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...