Poruszająca relacja świadka śmierci pracownicy TVP. "Dziewczynka płakała, pokazując w stronę matki"

Twitter/TVP Info
Do tragicznej śmierci pracownicy działu marketingu TVP doszło 31 maja na plaży w gdańskiej dzielnicy Sobieszewo. Kobieta wraz z rodziną spędzała tam długi weekend. Anna Kusztal-Skrobska rzuciła się na pomoc 14-letniemu chłopcu i utonęła. Dziecko udało się uratować.

– Kiedy znajdowałem się około pięciu metrów od chłopca, w jego twarzy zobaczyłem zupełną rezygnację. Pomyślałem, że chyba pogodził się z tym, że za chwilę straci życie. Wtedy krzyknąłem do niego: "Tutaj jestem! Spójrz na mnie! Walcz!"– powiedział Wirtualnej Polsce Konrad Romańczuk, który uratował 14-latka na plaży w Gdańsku-Sobieszewie. To żołnierz, który od sześciu lat służy w Brzegowej Grupie Ratowniczej w Dywizjonie Okrętów Wsparcia. Jak podkreśla żona żołnierza, dopłynięcie do chłopca kosztowało jej męża bardzo wiele sił, ale udało mu się sprowadzić go na brzeg.

Po chwili złapał chłopca pod pachę. Jednak była wielka siła prądu wstecznego. – Wiedziałem, że jedyne co mogę zrobić to stać w miejscu i próbować nie dać się znieść w głąb zatoki. Gdybym próbował iść pod prąd, nie miałbym żadnych szans – ocenia. Ostatecznie powoli, co jakiś czas, przesuwał się coraz bliżej brzegu. Chłopca udało się uratować po około 10 minutach walki z silnym prądem morskim.

W międzyczasie na ratunek chłopcu ruszyła też Anna Kusztal-Skrobska. Gdy żołnierz z dzieckiem wrócili na plażę, kobieta wciąż była na miejscu, gdzie wcześniej tonął chłopiec. Nie dawała sobie rady z prądem. Mężczyzna ruszył w jej kierunku, ale fala szybko ją przykryła. W wodzie stała też dziewczynka, która płakała i krzyczała pokazując palcem w stronę morza. Była to córka Anny Kusztal-Skrobskiej. Kobiety nie udało się uratować. Jej ciało fale wyrzuciły na brzeg 20 minut później.


Plaża w Gdańsku-Sobieszewie jest wyjątkowo zdradliwa. Występują tam silne fale i prądy wsteczne. Do wypadków dochodzi na niej znacznie częściej niż na innych plażach Trójmiasta.

źródło: Wirtualna Polska
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...