Empik zmienił logo na tęczowe, ale nie spodziewał się takiej reakcji. Sieć hejtują nie tylko przeciwnicy LGBT

Empik zmienił swoje logo na tęczowe, gdyż chciał wspierać Tydzień i Paradę Równości. Wywołał jednak niezamierzony efekt wśród środowisk LGBT
Empik zmienił swoje logo na tęczowe, gdyż chciał wspierać Tydzień i Paradę Równości. Wywołał jednak niezamierzony efekt wśród środowisk LGBT Fot. Renata Dąbrowska/Agencja Gazeta / Facebook.com/empikcom
Mówi się, że kryzysy w social mediach wybuchają w weekendy. Zgodnie z tą zasadą na facebookowej stronie sieci Empik w piątek wieczorem rozpętała się potężna burza i nieprędko się skończy. Wystarczyło tylko dodać do logo tęczowe barwy. Jednak przez niedawne kontrowersje wokół asortymentu Empiku, w komentarzach jest nie tylko krytyka ze strony homofobów.


Empik podpadł pod koniec kwietnia środowisku LGBT dystrybuując książkę "Walka o normalność" będącą "przewodnikiem do (auto)terapii homoseksualizmu". Tytuł został uznany przez WHO i ONZ za szkodliwy. To pseudonauka, zgodnie z którą homoseksualizm jest patologią, którą da się wyleczyć w drodze terapii lub autoterapii. Najlepsze "smaczki" z książki wypisał redakcyjny kolega Kamil Rakosza. Ponad miesiąc po ogromnej krytyce, sieć zmienia logo na tęczowe.
Opublikowany przez empik 8 czerwca 2018
Trudno powiedzieć jakie intencje mieli marketingowcy - czy chcieli odbudować wizerunek po poprzedniej "akcji", czy faktycznie Empik wspiera trwający Tydzień Równości i sobotnią Paradę Równości. Wydaje się jednak, że zakładali ogromną falę hejtu. Pracownik odpisujący na komentarze siedział przed komputerem do późnych godzin nocnych i dzielnie odpierał ataki internautów. Usuwał też bardziej wulgarne komentarze.
O ile wcześniej Empik stanął w ogniu krytyki ze strony gejów, a konserwatyści bili brawo, o tyle teraz wkurzył wszystkich. Homofobów za tęczę, a osoby LGBT i nie tylko - za wykorzystanie ich symbolu w kontekście posiadania w ofercie książki "leczącej" homoseksualizm.

Fajnie, że empik zrobił się tęczowy, to akcja związana ze sprzedażą książki o leczeniu z homoseksualizmu #promocjahomoseksulizmu

Opublikowany przez Charlotte Drag Queer 8 czerwca 2018
Dodajmy, że z okazji Parady Równości swoje logo w telewizji zmieniło też np. MTV Polska i MTV Music. Podobną dyskusję co w przypadku Empiku, wywołali też twórcy gry "Guild Wars 2" - tęczowe logo również odrzuciło internautów, którzy zapowiedzieli bojkot gry.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
NATEMAT EXTRA 0 0“To jakby odbity człowiek”. Tutaj zachowały się ślady krwi powstańców
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Rządy PiS nazywała reżimem. Ta Czeszka może napsuć krwi Kaczyńskiemu bardziej niż Timmermans
0 0To po to PiS przerwał posiedzenie Sejmu? Arłukowicz mówi o "handlu"