Zanim wyjdziecie na wieczorny spacer sprawdźcie pogodę. Nad Polską maja przejść gwałtowne burze

Po tak wysokiej temperaturze w ciągu dnia, można spodziewać się gwałtownych burz.
Po tak wysokiej temperaturze w ciągu dnia, można spodziewać się gwałtownych burz. Fot. Łukasz Ogrodowczyk/Agencja Gazeta
W ten weekend, pogoda jest naprawdę piękna. Wydaje się, że najlepsze co można zrobić, to opalać się na plaży, wykąpać w jeziorze, a wieczorem po powrocie do domu, przejść się na spacer. Jednak z tym ostatnim należy uważać. Właśnie wtedy przez Polskę mają przejść burzę. Lepiej sprawdzić prognozę przed wyjściem z domu.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla kilku województw naszego kraju. Gwałtowne burze z gradem mogą w sobotę pojawić się w południowych regionach Polski. Zagrożone gwałtownymi zjawiskami atmosferycznymi są województwa: dolnośląskie, opolskie, małopolskie i śląskie. Alerty obowiązują do godz. 20:30.
A jaka pogoda w niedzielę? W ostatni dzień weekendu będzie równie słonecznie i ciepło jak dzisiaj. Temperatura oscylować będzie od 24 stopni w Zakopanem do 30 w Krakowie. W większości i kraju, popołudniu mają się pojawić przelotne opady Popadać może w województwie kujawsko-pomorskim, łódzkim, wielkopolskim i zachodniopomorskim.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Nadmierna podwyżka cen prądu "społecznie niedopuszczalna".[/b] Rząd obiecuje zwracać "nadpłaty"

Nadmierna podwyżka cen prądu "społecznie niedopuszczalna". Rząd obiecuje zwracać "nadpłaty"

Zachód rezygnuje z diesli. [b]Najbardziej kopcące pojazdy masowo trafiają do Polski

Zachód rezygnuje z diesli. Najbardziej kopcące pojazdy masowo trafiają do Polski

Redakcja naTematRedakcja naTemat

Już w niedzielę wybory - najważniejsze wydarzenie polityczne od trzech lat i najważniejsze wybory samorządowe w naszym życiu. Ich wynik będzie miał wielki wpływ na to, co stanie się za rok, gdy stawką będą demokracja, państwo prawa i członkostwo Polski w UE.