Zapytali Polaków, czym zajmuje się Beata Szydło. Zdegradowana była premier nie chciałaby widzieć tego sondażu

Beata Szydło jest w rządzie Mateusza Morawieckiego wicepremierem odpowiedzialnym za sprawy społeczne.
Beata Szydło jest w rządzie Mateusza Morawieckiego wicepremierem odpowiedzialnym za sprawy społeczne. fot. Jakub Porzycki/Agencja Gazeta
71 proc. respondentów nie wie, czym zajmuje się Beata Szydło – takie są wyniki sondażu przeprowadzonego na zlecenie Wirtualnej Polski. Była premier od grudnia jest wicepremierem i odpowiada w rządzie za sprawy społeczne. Kieruje Komitetem Społecznym Rady Ministrów. No, ale prawie nikt o tym nie wiem...

Pytanie brzmiało:" Czy wiesz, jakie ma obowiązki i jakie zadania realizuje obecnie Beata Szydło?". I 71 proc. badanych Polaków odpowiedziało "nie wiem". Co ciekawe, taką odpowiedź podało wielu respondentów, którzy przedstawili się jako wyborcy Prawa i Sprawiedliwości.

29 proc. respondentów potrafiło odpowiedzieć, czym zajmuje się obecnie była szefowa rządu. Inne pytanie także nie było proste. "Jakie stanowisko w rządzie zajmuje Beata Szydło?" – brzmiało. I 59 proc. badanych nie znało na nie odpowiedzi. Co ciekawe, lepiej wiedzą to wyborcy Platformy Obywatelskiej – 73 proc. z nich odpowiedziało prawidłowo. Znacznie mniej – bo tylko 59 proc. wyborców Prawa i Sprawiedliwości odpowiedziało zgodnie z prawdą.

Była premier dość enigmatycznie wypowiadała się ostatnio na temat swojej zawodowej przyszłości. Nie wykluczyła jednak, że wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego. – Rozmawiałam na ten temat z prezesem Kaczyńskim. Są różne warianty i możliwości. W polityce nie wyklucza się żadnych rozwiązań – powiedziała w Polsat News o możliwość startu w wyborach do PE.


źródło: Wirtualna Polska
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...