Nieoficjalnie: PiS chce znowu rozniecić konflikt z Unią Europejską. "Będziemy trochę jak Orban. Nieznośni"

Według informacji "Dziennika Gazety Prawnej" Prawo i Sprawiedliwość planuje zaostrzenie kursu z Komisją Europejską.
Według informacji "Dziennika Gazety Prawnej" Prawo i Sprawiedliwość planuje zaostrzenie kursu z Komisją Europejską. fot. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta
Jeszcze niedawno wydawało się, że jest szansa na zbliżenie partii rządzącej z Komisję Europejską. Jednak teraz Prawo i Sprawiedliwość planuje zaostrzenie sporu. Powodem jest to, że KE nie jest zadowolona ze zmian w Polsce i przystąpiła do następnego etapu procedury przeciwko Polsce.

Według ustaleń "Dziennika Gazety Prawnej", rząd i PiS nie mają nadziei na szybkie zakończenie sporu z Komisją Europejską. Teraz czas na zmianę taktyki. "Dobra zmiana" nie pójdzie już na ustępstwa, zamiast tego chce blokować ważne decyzje. – Będziemy trochę jak Orban. Nieznośni – mówi "DGP" osoba, która zna kulisy rozmów.

Zdaniem dziennika rząd chce zaostrzenia stosunków z Holandią, która uchodzi za największego krytyka Polski. Politycy PiS uważają, że premier Holandii Mark Rutte namawia Fransa Timmermansa, by nie kończył sporu z Polską. Rutte mówił, że w błędzie są ci, którzy myślą, że kwestia praworządności jest wyłącznie sprawą narodową. – Przyjrzymy się interesom Holendrów w Polsce. Nic ich tak nie denerwuje, jak uderzenie po kieszeni – mówi informator "DGP".

Kością niezgody pozostaje też kwestia budżetu po 2020 r. Jego projekt zaproponowała KE. Polska chce więcej pieniędzy unijnych, Holandia domaga się radykalnych cięć.

Ostatnio Elżbieta Bieńkowska ujawniła, jak wyglądają kulisy relacji z Komisją Europejską. – Pozycja, reputacja Polski została zrujnowana. Nie było dialogu, było wyłącznie obrażanie wiceprzewodniczącego Timmermansa i pokazywanie, że możemy zrobić wszystko – mówiła była komisarz w TOK FM.


źródło: Dziennik Gazeta Prawna
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
WOJCIECH SADURSKIWOJCIECH SADURSKI

"Oskarżenie przez TVPiS jest potężnym przyznaniem się do bezradności argumentacyjnej...". Jak podały media, znalazłem się w znakomitym gronie osób, które TVPiS zamierza ścigać karnie za opinie, dotyczące związku między uprawianą przez tę telewizję propagandą a stworzeniem atmosfery, sprzyjającej mordowi w Gdańsku...

"Jesteście wypier****". [b]Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP[/b]
POLECAMY

"Jesteście wypier****". Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP

[b]Owsiak nie puści tego płazem TVP. [/b]"Przez dwa lata to były programy nienawiści"

Owsiak nie puści tego płazem TVP. "Przez dwa lata to były programy nienawiści"