Ruszył mundial w Rosji! Ekspresowa uroczystość otwarcia mistrzostw świata na moskiewskich Łużnikach

Władimir Putin przemawia podczas otwarcia mistrzostw świata w Rosji.
Władimir Putin przemawia podczas otwarcia mistrzostw świata w Rosji. fot. FIFA
O godz. 16:30 rozpoczęła się ceremonia otwarcia mistrzostw świata w Rosji. Miała trwać pół godziny, a trwała zaledwie kwadrans. Swoje największe hity zaśpiewał Robbie Williams, który na konferencji prasowej mówił wprost o czekającym go w związku z występem stresem. Towarzyszyła mu śpiewaczka operowa Aida Garifullina. Od razu po ceremonii rozpoczęło się przemówienie Władimira Putina. A po nim przyszedł czas mecz otwarcia Rosja-Arabia Saudyjska.

Najpierw Robbie Williams, potem Putin
Rozpoczęła orkiestra symfoniczna pierwszym koncertem fortepianowym Piotra Czajkowskiego, jednym z najbardziej charakterystycznych elementów w rosyjskiej kulturze muzycznej. Zaraz po niej zaczęła śpiewać główna gwiazda, Robbie Williams. "Let Me Entertain You" - wyśpiewał przebój z pierwszej płyty. Zaraz po nim wystąpiła gwiazda opery wiedeńskiej Aida Garifullina.

Jednak po minucie znów pojawił się Robbie Williams. Tym razem przyszedł czas na jeden z jego największych szlagierów, czyli "Feel". A potem duet z Garifulliną. Razem zaśpiewali "Angel". Na bis Williams wykonał inny hit, "Rock DJ". Towarzyszyły mu tancerki ubrane w odblaskowe czerwone stroje z motywami piłek. W międzyczasie pokazał się Ronaldo. Zobaczyliśmy też 32 flagi uczestników piłkarskich mistrzostw świata. A potem stało się coś zdumiewającego. Robbie Williams pokazał do kamery... środkowy palec.
Putin: futbol łączy nas wszystkich
Wreszcie przyszedł czas na przemówienie prezydenta Rosji. Władimir Putin pogratulował wszystkim, którym udało się awansować na turniej. – To wielkie święto odbędzie się w Rosji i jesteśmy dumni, że możemy je organizować. Ciężko pracowaliśmy na to, aby stać się członkiem światowej piłkarskiej rodziny. Zrobimy wszystko, żeby te mistrzostwa były wyjątkowe. Gdziekolwiek jesteśmy, futbol łączy nas wszystkich. Wszystkim uczestnikom życzę powodzenia i niezapomnianych wrażeń z mundialu w Rosji – mówił rosyjski prezydent. Po Putinie krótko przemówił Gianni Infantino, szef FIFA.

Williams bał się stresu
– Muszę mieć nerwy ze stali, żeby przejść przez to, co mnie czeka – powiedział Robbie Williams przed ceremonią otwarcia. Na stadionie Łużniki pojawią się też rosyjska śpiewaczka operowa Aida Garifullina i jedna z legend mistrzostw świata, król strzelców mundialu z 1998 roku Ronaldo.


FIFA informowała, że tegoroczne otwarcie ma różnić się znacząco od poprzednich. Ceremonia skupiać się będzie na akcentach muzycznych i trwać pół godziny. Zaraz po otwarciu piłkarze Rosji i Arabii wyjdą na boisko i zagrają mecz otwarcia. Ma na nim być między innymi prezydent Rosji Władimir Putin.
Trwa ładowanie komentarzy...