Duda zdetronizowany. A Szydło w najnowszym sondażu znalazła się prawie na samym dnie

Andrzej Duda stracił miejsce na czele rankingu zaufania polityków - wynika z sondażu IBRiS dla portalu Onet.
Andrzej Duda stracił miejsce na czele rankingu zaufania polityków - wynika z sondażu IBRiS dla portalu Onet. fot. Adam Stępień/Agencja Gazeta
Andrzej Duda już nie jest liderem rankingu zaufania do polityków. Zastąpił go na czele stawki szef Rady Europejskiej Donald Tusk. Na trzecim miejscu znalazł się premier Mateusz Morawiecki – takie są wyniki najnowszego sondażu IBRiS dla Onetu.


Donald Tusk w porównaniu do sondażu sprzed miesiąca zyskał niemal punkt procentowy. Cieszy się zaufaniem 42,6 proc. badanych. Nieufność do niego wyraża 39,6 proc. respondentów. Andrzej Duda stracił zaś 2,7 pkt proc. zaufania – dziś zaufanie do prezydenta deklaruje 39,4 proc. wyborców. Nieufność do głowy państwa czuje więcej badanych – 46,7 proc. Szef rządu Mateusz Morawiecki cieszy się natomiast zaufaniem 38,2 proc. respondentów.

Z kolei w niechlubnym rankingu nieufności na czele znajdują się Antoni Macierewicz, Jarosław Kaczyński i – co może zaskakiwać – Beata Szydło. Była premier jeszcze niedawno cieszyła się dużym zaufaniem wyborców, zwłaszcza zwolenników Prawa i Sprawiedliwości.

Szefowi podkomisji smoleńskiej nie ufa prawie trzy czwarte badanych (74,6 proc.). Takie uczucie do lidera PiS Jarosława Kaczyńskiego wyraża prawie dwie trzecie respondentów (66 proc.) Nieufność do Beaty Szydło deklaruje 63,6 proc. badanych.

źródło: Onet
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe[/b]. Zasypało je lawiną pism

Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe. Zasypało je lawiną pism

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. [b]Polacy nie zostawili na niej suchej nitki[/b]

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. Polacy nie zostawili na niej suchej nitki