Mało piłki nożnej? Oto sportowe filmy, które musisz obejrzeć między meczami mundialu

Na popularnych platformach VOD znajdziemy sporo interesujących filmów i seriali, które poszerzą naszą wiedzę o piłce nożnej
Na popularnych platformach VOD znajdziemy sporo interesujących filmów i seriali, które poszerzą naszą wiedzę o piłce nożnej Kadr z filmu "Pelé. Narodziny legendy"
Mecze na piłkarskim mundialu w Rosji nie są rozgrywane non stop, a jakoś trzeba zająć czas w oczekiwaniu na kolejne starcie potęg, a zwłaszcza występy biało-czerwonych. By dostarczyć sobie emocji, możemy iść pograć w nogę ze znajomymi lub pooglądać w sieci wciągające filmy o futbolu. Platformy Netflix i Showmax dodały z okazji piłkarskiego święta kilka ciekawych produkcji, m. in. o Pelé, FC Barcelonie czy stadionowych chuliganach. W sam raz na uprzyjemnienie sobie czasu między jedną transmisją a drugą.

Produkcje o tematyce futbolowej, które pierwsze przychodzą do głowy, to między innymi "Piłkarski poker", "Podkręć jak Beckham", "Hooligans", czy "Kapitan Jastrząb". To oczywiste tytuły, które większość z nas pewnie miała okazję zobaczyć. Powstało jednak sporo ciekawych filmów i seriali dokumentalnych, które ukazują prawdziwe historie klubów i zawodników oraz jak wielki wpływ mają na świat.
Barca - Prawdziwa historia FC Barcelony
Dokument / Showmax / 2015 r.
Dokument przedstawia 115-letnią historię katalońskiego klubu: od Joana Gampera po Leo Messiego. Fanatycy FC Barcelony, których w Polsce nie brakuje, znajdą w nim niepublikowane wcześniej materiały archiwalne, fragmenty meczów, wywiady, a laicy będą mogli lepiej zrozumieć motto klubu, które brzmi "Więcej niż klub". W dokumencie nie pominięto rzecz jasna odwiecznej rywalizacji Barcy z Realem Madryt. Netflix niedawno wypuścił też wysokobudżetowy serial o Juventusie.
K. Benzema
Dokument / Netflix / 2017 r.
Karim Beznema to jeden z najbardziej kontrowersyjnych piłkarzy w historii. Zrobiło się o nim głośno w 2015 roku, kiedy to przestał być powoływany do reprezentacji Francji. Powód? Szantażował swojego kolegę z kadry sekstaśmami. Benzema szczerze opowiada o tej historii, ale poznajemy też tło polityczne czy rasowe. W dokumencie sporo jest też Realu Madryt i wypowiedzi gwiazd futbolu jak Zinedine Zidane czy Cristiano Ronaldo. Na Netflixie jest też dokument o innym kontrowersyjnym piłkarzu: "Historia Zlatana".
Pelé. Narodziny legendy
Biograficzny / Showmax/Netflix / 2016 r.
Nic tak nie inspiruje do działania jak biografie wybitnych i niezwykle pozytywnych osób. Do nich zalicza się z pewnością Edson Arantes do Nascimento, znany lepiej jako Pelé. Filmowa biografia gwiazdy brazylijskiego futbolu przedstawia klasyczne losy "od zera do bohatera". Jest wciągająca, widowiskowa i z przesłaniem dla całej rodziny. Twórcami "Pelé. Narodziny legendy" są ludzie od "Wyścigu" i "Avatara".
Soccer City
Dokument / Netflix / 2010 r.
Mistrzostwa świata w piłce nożnej w 2018 roku są organizowane w Rosji, ale 8 lat temu gospodarzem była Republika Południowej Afryki. Kraj nadal odczuwa skutki apartheidu, ale mieszkańców łączy piłka nożna. Bohaterami dokumentu nagrywanego w czasie ówczesnego mundialu, jest pięcioro graczy z RPA, którzy opowiadają o swojej pasji i problemach lokalnej społeczności.
The Real Football Factories
Serial dokumentalny / Netflix / 2006 r.
Ekipa kręcąca ten serial musiała się wykazać nie lada odwagą i znajomością tematu. Zabierają nas do kolebki stadionowego chuligaństwa - Wielkiej Brytanii. W kolejnych odcinkach poznajemy subkulturę kiboli i skinheadów z m. in. Londynu czy Szkocji. Co ciekawe - powstała kontynuacja dokumentu pod nazwą "The Real Football Factories International", w której to prowadzący Danny Dyer lata po świecie i odwiedza Polskę. Był tak zestresowany, że przed spotkaniem z krakowskimi ultrasami pił wódkę z gwinta. A jeśli chcemy zobaczyć jak to się robi w Rosji, to na Showmaxie jest dokument "Kibolski świat" o fanatykach Sparty Moskwa.
Uliczna Piłka
Dokument / Netflix / 2016 r.
Piłka nożna to nie tylko wielkie stadiony z trawiastą murawą. Dokument ukazuje nam fenomen efektywnego futbolu na betonowych osiedlach Francji. Dowiemy się też jak wielki wpływ ma uliczna piłka na tę profesjonalną. Dokument jest do obejrzenia w całości również na YouTube.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...