Jacek Sasin zaliczył megawpadkę w Radiu Zet. Chciał się popisać wiedzą o konstytucji – nie wyszło

Jacek Sasin wypowiedział się o Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.
Jacek Sasin wypowiedział się o Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. Fot. twitter.com/Gosc_RadiaZET
Jacek Sasin pojawił się w Radiu Zet. Sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów wypowiedział się na temat Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej i... sam strzelił sobie w stopę. Na co bardzo szybko zwrócili uwagę internauci.

– W każdym demokratycznym państwie jest taki system, że konstytucja jest uszczegóławiana poszczególnymi ustawami. Nie ma praktyki stosowania wprost zapisów konstytucji – stwierdził Jacek Sasin. Jak słowa polityka mają się do rzeczywistości? "Konstytucja jest najwyższym prawem Rzeczypospolitej Polskiej. Przepisy Konstytucji stosuje się bezpośrednio, chyba że Konstytucja stanowi inaczej" – czytamy w już ósmym artykule Konstytucji, więc daleko szukać nie trzeba, a poseł PiS udowodnił, że nie ma zbyt dużego pojęcia o jej podstawach.
Nie dziwi więc, że pod jego adresem pojawiły się słowa krytyki. "Może Sasin tego nie wie, ale przepisy konstytucji stosuje się bezpośrednio, chyba że sama Konstytucja stanowi inaczej (art. 8 ustęp 2 Konstytucji RP)" – stwierdził użytkownik Twittera. "Wyszedł z przekazem dnia i się ośmieszył. Nie zna art. 8 konstytucji" – dodał inny internauta.
Ostatnio Sasin "zaskoczył", kiedy okazało się, że jest dość średnio zorientowany ws. protestu niepełnosprawnych i ich opiekunów. – Końca protestu w Sejmie nie widać, ale uzasadnienia tego protestu też nie widać. Powodów, dla których się zaczął ten protest już nie widać, bo rząd spełnił postulaty protestujących. Żywa gotówka jest argumentem, aby ten protest trwał – przekonywał Jacek Sasin na antenie wPolsce.pl, choć jego słowa nie miały żadnego odzwierciedlenia w rzeczywistości, bo Sejm wcale nie spełnił wszystkich postulatów.

źródło: Radio Zet
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...