Rosyjska gwiazda Instagrama zatrzymana na polskiej granicy. Grozi jej 7 lat więzienia za... gram marihuany

Maria Chrystyna jechała z Wilna, przez Warszawę, na Białoruś. Została zatrzymana przez białoruską policję.
Maria Chrystyna jechała z Wilna, przez Warszawę, na Białoruś. Została zatrzymana przez białoruską policję. Fot. instagram.com/mary_khrest
Maria Chrystyna to bardzo znana rosyjska gwiazda Instagrama. Jednak od niemal dwóch miesięcy nie jest już aktywna w mediach społecznościowych. Zrobiła sobie od nich przerwę, a może całkowicie je porzuciła? Nic z tych rzeczy. 26-latka została zatrzymana podczas przekraczania granicy Polski z Białorusią. Niewykluczone, że jej rozstanie z Instagramem będzie bardzo długie, bo kobiecie grozi 7 lat więzienia za próbę przewiezienia... 1,14 grama marihuany.

Maria Chrystyna jechała z Wilna, przez Warszawę, na Białoruś. Zgadza się to z jej zdjęciami publikowanymi na Instagramie. Widać na nich, że jeszcze 2 maja kobieta była w Wilnie, a później w Warszawie. Ostatnie zdjęcie Rosjanka opublikowała 5 maja. Tego dnia została aresztowana na przejściu granicznym w Brześciu, jednak informacje o tym wyciekły dopiero teraz.

Jak podaje portal Life.ru, według Białoruskiej Straży Granicznej makijażystka i modelka próbowała przekroczyć granicę polsko-białoruską z "niebezpieczną substancją narkotyczną" (1,14 grama marihuany), którą miała w bagażu podręcznym. Narkotyk został najprawdopodobniej zakupiony w Czechach. Co więcej, badanie wykazało, że Rosjanka była po spożyciu narkotyku.

Dodajmy, że każdego roku na Białorusi skazuje się od trzech do czterech tysięcy osób za "nielegalny obrót narkotykami". Zwykle skazanymi są osoby poniżej 30 roku życia. To restrykcyjna walka autorytarnego rządu przeciwko niedozwolonym substancjom. Na czym polega białoruskie "zero tolerancji dla narkotyków", przekonała się właśnie Maria Chrystyna.


źródło: Life.ru
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...