Kancelaria Morawieckiego bezradna w sprawie fejkowego konta. Dziennikarz wyśmiał tłumaczenia

Premier Mateusz Morawiecki to fejkowe konto na Facebooku. Kancelaria Premiera nie może wyegzekwować jego usunięcia.
Premier Mateusz Morawiecki to fejkowe konto na Facebooku. Kancelaria Premiera nie może wyegzekwować jego usunięcia. fot. Facebook/Premier Mateusz Morawiecki
"Panie Premierze wielki szacunek i słowa wdzięczności dla Pana" – napisano na facebookowym profilu "Premier Mateusz Morawiecki" i ruszyła lawina kpin, że Mateusz Morawiecki dziękuje samemu sobie. Wieczorem oficjalny post wystosowała w tej sprawie Kancelaria Premiera. Profil, jak informuje, jest fałszywy.

Szanowni Państwo, w związku z fałszywym profilem na Facebooku pana premiera Mateusza Morawieckiego i nieprawdziwymi...

Opublikowany przez Kancelaria Premiera Środa, 4 lipca 2018
Kancelaria Premiera podała, że kilkukrotnie zgłaszała nieprawdziwy profil administracji Facebooka. "Przestrzegamy przed #FakeNews" – napisała KP. Jak widać, wysiłki już długo są nieskuteczne, bo profil "Premier Mateusz Morawiecki" działa na Facebooku od 8 grudnia 2017 r. Czyli dokładnie od dnia, od kiedy mamy nowego premiera.

"Mówicie, że przez pół roku nie potrafiliście spowodować usunięcia tego rzekomo fejkowego konta? Gratuluję skuteczności" – napisał dziennikarz Jerzy Skoczylas.
Przypomnijmy, po wystąpieniu Mateusza Morawieckiego w Strasbourgu, (premier bronił rozwiązań dotyczących Sądu Najwyższego), profil "Premier Mateusz Morawiecki" zamieścił podziękowania i wyrazy szacunku dla... premiera Mateusza Morawieckiego. Wywołało to falę kpin internautów, którzy uznali, że szef rządu chwalił sam siebie.

Zweryfikowaliśmy krążący po internecie post. Okazuje się, że został wygenerowany z konta, które najprawdopodobniej założyli fani Mateusza Morawieckiego. Jak wiadomo, na Facebooku premiera najłatwiej znaleźć na oficjalnym koncie Kancelarii Premiera. Pod taką samą nazwą funkcjonuje konto na Twitterze.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...