"To kwestia godzin lub dni". Hiszpańskie media: Ronaldo o krok od odejścia z Realu

Cristiano Ronaldo jest coraz bliżej Juventusu? Taką informację podaje czołowy hiszpański dziennik "AS".
Cristiano Ronaldo jest coraz bliżej Juventusu? Taką informację podaje czołowy hiszpański dziennik "AS". fot. Instagram/Cristiano Ronaldo
Gdy informacja o możliwym przejściu Cristiano Ronaldo do Juventusu pojawiła się po raz pierwszy, sceptyków co do jej prawdziwości było mnóstwo. Gwiazdor Realu był bowiem bohaterem niezliczonej liczby transferowych plotek, które najczęściej się nie potwierdzały. Tym razem wiele wskazuje na to, że jest inaczej.


Jak podaje hiszpański "As", Ronaldo jest o krok od porozumienia z Juventusem. Teraz dogadać się muszą kluby, ale zdaniem gazety to czysta formalność. Transfer ma być kwestią "godzin lub dni".

Real także podobno zadeklarował, że nie będzie robił Portugalczykowi problemów z odejściem. Królewscy chcą postawić na nową erę – podobno z Neymarem w roli głównej. A w tej konfiguracji raczej musiałoby zabraknąć miejsca dla Ronaldo.

Ronaldo już po finale Ligi Mistrzów powiedział słowa, które rozgrzały emocje do czerwoności. Gwiazdor mówił o Realu Madryt w czasie przeszłym. Kilka dni temu pojawiła się informacja o przejściu do Starej Damy. Ale nie jednorazowo, zaczęły ją powielać, z nowymi szczegółami, media na całym świecie.

Do tego zaczęły dochodzić liczby, które można uznać za wielce prawdopodobne. Transfer ma opiewać na sumę 100 mln euro. Z jednej strony to jeden z najlepszych graczy na świecie, ale z drugiej – ma już 33 lata, kwota wydaje się realna.

Po drugie – Ronaldo ma zarabiać w Juventusie 30 mln euro za sezon. Oczekiwał w Realu sporej podwyżki, a tam pobiera 21 mln euro za rok gry. Tu też się więc teoretycznie zgadza.

Czy do transferu Ronaldo rzeczywiście jest blisko? Serwis Transfermarkt, będący dla kibiców i dziennikarzy nieocenionym źródłem oceny plotek, ocenia prawdopodobieństwo transferu na 31 proc. Liczba ta jednak wciąż rośnie, co sugeruje, że z pewnością jest coś na rzeczy.

źródło: "As"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

WYBORY 2019

WYNIKI, ANALIZY, KOMENTARZE